Počeo i HONI!

Hrvatsko otvoreno natjecanje u informatici (HONI) natjecanje je u programiranju putem Interneta na koje se mogu prijaviti svi zainteresirani učenici iz Hrvatske i cijelog svijeta. Učenici naše Škole na ovaj se način pripremaju za školsko i županijsko natjecanje u kategoriji Algoritmi.

Ovaj je program Hrvatski savez informatičara pokrenuo 2006. godine s ciljem priprema nadarenih učenika informatičara osnovnih i srednjih škola Hrvatske za informatička natjecanja, te za natjecanja i pripreme mladih informatičara Europe i Svijeta prije međunarodnih natjecanja. HONI je nastao po uzoru na neka druga međunarodna informatička natjecanja, a ranijih je godina postojao u sličnom obliku - na domaćoj razini Hrvatska programerska liga, a na međunarodnoj Internet online contest.

objavio: Kristina Lučić   datum: 4. 11. 2023.

Državna natjecanja
Školsko sportsko društvo: