2016-11-23 20:15:15

Projektu „A NEW SOUND FOR THE EU“ ( Novi zvuk za Europsku uniju) dodijeljena je oznaka kvalitete (QUALITY LABEL)

Iznimna nam je čast obavijestiti učenike, roditelje i širu javnost da je dana 26. rujna 2016. dvogodišnjem projektu (listopad 2014. / listopad 2016.) „A NEW SOUND FOR THE EU“ ( Novi zvuk za Europsku uniju ) u kojem je OŠ „Đuro Pilar“ Slavonski Brod sudjelovala kao partner dodijeljena oznaka kvalitete (QUALITY LABEL).

Što je quality label?

Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwining aktivnostima.

Koje su prednosti ove oznake?

Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za Školu je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Tko dodjeljuje ovu nagradu?

Nacionalna eTwining agencija, točnije Nacionalna služba za podršku (NSS) ocjenjuje prijave za nacionalnu oznaku kvalitete na osnovu ovih kriterija:

1. Pedagoške inovacije i kreativnost = izvorni pedagoški aspekti, nov način učenja i podučavanja, poticanje kreativnosti kod učenika

2. Integracija projekta u kurikul = Projekt je integriran u nastavni plan (aktivnosti, sadržaji, ciljevi)

3. Komunikacija i razmjena među partnerskim školama = procjena kvalitete komunikacije i razmjene iskustava i obrazovnih materijala među partnerskim školama (ocjenjuje se na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti)

4. Suradnja partnerskih škola = planiranje, koordinacija i procjena na razini učitelja partnerskih škola (ocjenjuje se na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti), suradnja među učenicima partnerskih škola (također se ocjenjuje na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti)

5. Kreativna uporaba IKT = korišteni alati primjereni su aktivnostima i ciljevima projekta. Kreativna uporaba ICT alata u metodologiji i izradi sadržaja, promatrano u odnosu na dob učenika i kontekst škole

6. Rezultati, učinak i dokumentiranje = projekt nije izolirani događaj, već sastavni dio školskih aktivnosti i obrazovnih ciljeva škole, uključujući i ostale inicijative koje škola provodi u suradnji s lokalnom zajednicom. Aspekti projekta mogu poslužiti kao model i primjer dobre prakse za ostale učitelje. Procedure su jasne i dobro dokumentirane, stoga ih je moguće ponoviti. Projektni rezultati imaju zamjetan učinak, te obrazovnu i pedagošku relevantnost.

U službenom objašnjenju od strane nacionalne eTwinning agencije navedeno je da smo zadovoljili gore navedene kriterije i ostvarili maksimalni broj bodova; 30/30.

Sretni smo i ponosni na postignuće do kojega smo došli timskim radom i uz VELIKU pomoć kolega i kolegica, roditelja i učenika i na tome im hvala.

Ovim se putem zahvaljujemo svim partnerskim institucijama i sponzorima koji su velikodušno pomogli provedbi našeg projekta:

Agencija za odgoj i obrazovanje, Folklorni Ansambl Broda, KRAŠ.d.o.o., POSAVSKA HRVATSKA, RADIO 92, CHROMOS SVJETLOST d.o.o. , PROFIL KLETT, Hrvatska udruga skladatelja, ZAMP  i drugi…

 

U ime NSEU projektnog tima,

Mirela Šprajc, prof.

Članak lektorirala: Tamara Rakić, mag.educ.phil.et philol.croa


Osnovna škola "Đuro Pilar" Slavonski Brod