Ljetna škola raketnog modelarstva u Obrovcu
Autor: Administrator , 29. 8. 2024.

Hrvatski astronautički i raketni savez organizirao je početkom srpnja Ljetnu školu raketnog modelarstva u Obrovcu. Voditelj je gospodin Zvonimir Plišić.

Sudjelovalo je petero učenika Osnovne škole Drenje i njihova mentorica Željka Rossi. Učenici Vedran Vugrin, Mia Lenhart, Viktorija Zorbas, Lana Sušić i Damian Mudrinić naučili su izraditi raketu tehnikom stakloplastike. Uspješno su svladili i izradu padobrana za rakete.

Profesor Branko iz Zagreba objasnio je kako su se izrađivali manji modeli raketa sedamdesetih godina prošlog stoljeća, koje su sudionici zadnji dan ispaljivali. Izrađivale su se i rakete većeg promjera za srednju školu, koje će Mia i Vedran uskoro izrađivati. Naime, iako su njih dvoje postali srednjoškolci, po pravilniku, za našu školu se natječu do kraja 2024. godine. Sva stečena znanja će prenijeti ostalim učenicima naše škole. Osim učenja, učenici su se stigli osvježiti u moru i dobro zabaviti tijekom projekcije filmova u večernjim satima.

Učenici će izrađene rakete pripremati za nadolazeće natjecanje (od 13. do 15. rujna 2024.) u Vrlici. Ove godine očekuje ih još završno natjecanje u Čakovcu. Pratit ćemo i dalje njihov rad! Novostečena znanja i vještine svakako će im pomoći u ostvarivanju boljih rezultata i letova njihovih raketa. Želimo im puno uspjeha!

Više fotografija možete pogledati OVDJE!