Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

Posljednje vijesti

Integrirani dan - Svjetski dan jabuka u PO Radovanci

Autor: Ana Marinić, 23. 10. 2023.

Učenici 2. i 4. razreda sa svojom su učiteljicom Anamarijom Sikirić obilježili Dan jabuka koji se obilježava 20. listopada.

Jabuku kao temu odradili su kroz nastavne predmete.
Hrvatski jezik
Učenice 2. razreda pročitale su igrokaz Neposlušna jabuka. Uslijedila je interpretacija igrokaza. Izradile su štapne lutke te odglumile igrokaz.
Učenici 4. razreda kao motivaciju odradili su listić u kojem su ponovili jezične sadržaje, a vezane uz Dan jabuka. Nakon toga pročitali su igrokaz Jabuka i crv. Uslijedila je interpretacija igrokaza. Izradili su štapne lutke te odglumili igrokaz.

Matematika
Učenice 2. razreda rješavale su zadatke vezane uz zbrajanje i oduzimanje, a tematski vezane uz Dan jabuka. 4. je razred ponovio geometrijske sadržaje vezane uz geometrijska tijela i napravio „ geometrijsku jabuku”.
Sat razrednika – Voće je važno za naše zdravlje
Učenici su istraživali o jabukama.
Neki od zadataka bili su:
- pronaći vrste jabuka i opisati njihov izgled, okus i boju.
- Istražiti važnost jabuke za zdravlje.
- napisati recept za jelo od jabuka.
- navesti narodne običaje u kojima jabuka nešto simbolizira
- napisati pravila lijepog ponašanja pri jedenju voća i dva prava djeteta koja se odnose na zdravlje
- napisati nekoliko poslovica o jabukama.
Po završetku istraživanja učenici su naglas pročitali zadatke, što su napisali te svoju papirnatu jabuku zalijepili na početni plakat.

Likovna kultura
Jabuka je bila motiv na satu Likovne kulture gdje su učenici oslikali šarene jabuke ( komplementarni kontrast).
Kreativna radionica – Kreativni kutak
Učenici Kreativnog kutka izradili su jabuke koristeći se kartonskom ambalažom i kolaž papirom.

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr