Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

Posljednje vijesti

Opremljena školska kuhinja u PŠ Biškupci donacijom Podravkina natječaja "Doniramo i školske kuhinje renoviramo“

Autor: Ana Marinić, 12. 11. 2023.

U Podravkinom nagradnom natječaju „Doniramo i školske kuhinje renoviramo“ naša je Područna škola Biškupci nagrađena vrijednom novčanom nagradom.

U ožujku 2023. godine prijavili smo našu Područnu školu Biškupci na Podravkin natječaj „Doniramo i školske kuhinje renoviramo“  u kojemu se opremaju školske kuhinje. Prijava je morala sadržavati video u trajanju do maksimalno dvije minute i 400 MB u kojem će škole  pokazati potrebu za renoviranjem/opremanjem školskih kuhinja ili  blagovaonica te tekst do maksimalno 1.000 znakova u kojem će škole navesti na što bi  utrošile dobivena sredstva. Učiteljica 4. razreda Marija Došen osmislila je tekst zajedno sa školskom knjižničarkom Anom Marinić te je ujedno snimila i video s učenicima svog 4. razreda u glavnim ulogama. Tekst i video prijave naše škole možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://doniramo.vegeta.hr/skole/osnovna-skola-ivan-goran-kovacic-podrucna-skola-biskupci/

U prvom je dijelu Podravkin tim stručnjaka odabrao 10 škola koje su ušle u uži izbor za  pobjednika, a naša se škola našla u tim odabranim školama. U drugom je dijelu natječaja javnost imala priliku glasati za tih deset odabranih škola na internetskoj stranici www.doniramo.vegeta.hr , a trima školama s  najviše glasova je predviđena dodjela novčanih sredstva. Djelatnici su se naše škole tijekom tog desetodnevnog glasanja izuzetno angažirali kako bi našoj školi pribavili što veći broj glasova, a posebnu zahvalu na prikupljanju glasova upućujemo domaćem portalu Laganini FM Požega te Osnovnoj školi fra Kaje Adžića Pleternica. Iako je, u neizvjesnoj završnici,  prema glasovima naša škola završila na nezahvalnom 4. mjestu i nije ušla u tri pobjedničke škole, Podravka je, uvidjevši da su potrebe prijavljenih škola u natječaju za opremanje školskih kuhinja zaista velike, odlučila udvostručiti iznos prikupljen prodajom plavog Vegeta pakiranja te taj iznos raspodijeliti na preostalih sedam škola koje su ušle među deset finalista.

Prodajnom akcijom prikupljeno je ukupno 37.000 eura, a Podravka je donirala još toliko, što znači da je našoj Područnoj školi Biškupci dodijeljena jedna sedmina tog iznosa, odnosno 5.285,71 EUR!

Kako bi se osiguralo da sredstva budu zaista utrošena namjenski, škola je dobila Ugovor o donaciji, a za navedeni je iznos za školsku kuhinju u Područnoj školi Biškupci nabavljeno sljedeće:

• plinski štednjak s električnom pećnicom,
  • uslužna kolica,
  • sedam inox pladnjeva za posluživanje,
  • daska za rezanje,
  •  chef nož,
  • dozer za vruće napitke zapremnine 18 l,
  • tri grijane posude za hranu,
  • dvije grijane posude za juhu,
  • srednje duboki lonac s poklopcem,
  • dvije francuske pjenjače,
  • cjedilo s ručkama,
  • otvarač za konzerve,
  •  inox radni stol
  •  zamrzivač zapremnine 245 l.

Zahvaljujući donaciji Podravke u školskoj se kuhinji u našoj Područnoj školi Biškupci od početka ove školske godine konačno počelo kuhati i svih 55 učenika te škole, kao i 5 učenika Područnog odjela Toranj, konačno uživa u kuhanim, zdravim i slasnim obrocima!

Kuhinja prije donacije:

Kuhinja nakon donacije:

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr