Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

Posljednje vijesti

Božićna priredba učenika

Autor: Ana Marinić, 2. 1. 2024.

Dana 22. prosinca 2023. godine u školskoj sportskoj dvorani održana je svečana božićna priredba učenika naše škole.

Program su vodili Klara Pavlović, učenica 8.b razreda i Ivo Lovrenović, učenik 8.a razreda, a prije njihovog uvodnog obraćanja u program su nas uveli učenici 3. razreda plesom uz pjesmu „Rocking aroud the Christmas tree“. Za nastup ih je pripremila njihova učiteljica Ivana Glavaš.

Uslijedio je pozdravni govor ravnateljice Marije Garić. Voditelji su istaknuli kako su za predivnu scenografiju same priredbe zaslužni učitelji Robert Radman te učiteljice Anamarija Sikirić i Lorena Bognar.

Program je  nastavljen s našim najmlađim učenicima koji su svojom izvedbom pjesme „Sveta noć“ dočarali ljepotu božićne noći. Učenike 1. razreda uvježbala je njihova učiteljica Ivana Škorvaga.

Uslijedio je nastup plesne skupine učenica petih razreda koje su svojim plesom prikazati koliko se dobro osjećaju. Na pjesmu "Feeling good" koreografiju je osmislila učiteljica Ivana Hofman.

Koliko se iskreno raduju rođenju maloga kralja, najbolje su pokazali učenici 1. i 3. razreda Područnog odjela Radovanci koji su izrecitirali pjesmu "Sveti dani". Uvježbala ih je njihova učiteljica Anja Polić.

Učenici su 2. razreda otplesali pjesmu "Zvončići". Njih je za nastup uvježbala učiteljica Lea Šimčik.

Da velike i skupe stvari ne donose nikakvu sreću, već da ljubav, mir i prijateljstvo nose sreću od sveg veću prikazali su članovi dramske skupine svojim igrokazom "Božićni pokloni". Dramsku skupinu vodi učiteljica Josipa Galić.

Marije Vukoje, učenica 6.b razreda otpjevala je pjesmu „Cimet i čaj“, a matricu za svoj nastup je izradila sama. Tijekom izvedbe pjesme pratio ju je veliki pjevački zbor. Za nastup ih je pripremila učiteljica Barbara Glasnović Pavić.

Da je najveći dar upravo Božja ljubav koju trebamo cijeli život, podsjetili su nas učenici 2. i 4. razreda Područnog odjela Radovanci krasnoslovom pjesme "Uzmi". Njih je uvježbala učiteljica Anamarija Sikirić.

Učenice sedmih i osmih razreda svojim plesnim recitalom „Osoba do tebe“ dali su savjet kako da svijet učinimo boljim mjestom – samo se okrenimo i pogledajmo osobu do sebe. Njih je uvježbala učiteljica Monika Grozdanić.

Učenici 1. razreda s učiteljicom Ivanom Škorvaga pokazali su kako se može poslati najslađa božićna čestitka.

Učenice 5.b razreda Tea Bradić i Ana Zeba otpjevale su pjesmu Tri kralja jahahu, a u izvedbi su im se pridružile učiteljica engleskog jezika Antonija Matijević i knjižničarka Ana Marinić.

Veličke su se mažoretkinje predstavile velikom  pom – pon formacijom na pjesmu "Sweet but psycho". Juniorke je za nastup uvježbala njihova trenerica Adelisa Hodžić.

Na samom kraju priredbe prikazan je spot veličkog pjevačkog zbora; članovi su zbora otpjevali pjesmu "Rocking around the Christmas tree" te snimili i montirali glazbeni spot u kojemu su sudjelovali svi učenici i djelatnici naše škole.

Voditelji su pozvali sve prisutne da kupe nešto na božićnim prodajnim štandovima na kojima su učenici od 5. do 8. razreda prodavali hranu, ukrase, čestitke, žito i još mnoštvo drugih rukotvorina kako bi prikupili donaciju za Unicefov projekt „Škole za Afriku“ u kojemu naša škola sudjeluje već 15 godina.

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr