Osnovna škola Lapad

Vijesti iz škole

Stigli rezultati nacionalnih ispita: Lapađani briljirali!

Autor: Tea Kompar Jerković, 10. 6. 2024.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je rezultate nacionalnih ispita koje su ove godine pisali učenici osmih i četvrtih razreda. Rezultati su pokazali da su naši četvrtaši i osmaši iz gotovo svih predmeta iznad državnog prosjeka. Čestitamo našim učenicima i učiteljima! Bravo!

"Nacionalni ispiti su standardizirani vanjski ispiti kojima je cilj utvrditi postignuća učenika u temeljnim znanjima i kompetencijama u ključnim dijelovima obrazovnih ciklusa. Temeljnim se znanjima i kompetencijama smatraju materinski jezik ili jezik na kojemu se učenici školuju te znanja iz matematike i prirodoslovlja. Upravo su postignuća u tim predmetnim područjima u europskim dokumentima prepoznata kao ključna za daljnje obrazovanje i djelotvorno uključivanje na tržište rada i za suočavanje sa suvremenim gospodarskim izazovima.

Nacionalnim ispitima gotovo svi obrazovni sustavi na nacionalnoj razini sustavno prate postignuća u ključnim navedenim područjima kako bi se na svim obrazovnim razinama, od razine škola do razine obrazovne politike, poduzele mjere koje će osigurati da postignuća budu na zadovoljavajućoj razini u skladu s mogućnostima svakoga učenika.

Zato smo iznimno ponosni na naše učenike i njihove mentore koji su na ovogodišnjim nacionalnim ispitima postigli zavidne rezultate. Učenici 4.razreda su iz svih predmeta bili znatno bolji od nacionalnog prosjeka i prosjeka na razini osnivača. Učenici 8.razreda su gotovo iz svih predmeta bili bolji od nacionalnog prosjeka te prosjeka na razini osnivača".

xdfcgvbhn

KORISNI MATERIJALI

Osnovna škola Lapad / Od Batale 14, HR-20000 Dubrovnik / os-lapad-du.skole.hr / ured@os-lapad-du.skole.hr