Korisnik:
Lozinka:

« Kolovoz 2024 »

27. smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

Naša je škola 3.5.2024. prvi puta sudjelovala na smotri učeničkih zadruga i iznimno smo ponosni i zadovoljni na predstavljanju naše škole i zadruge na jednoj ovakvoj manifestaciji.

Voditeljica zadruge Ines Sorić više je mjeseci pripremala učenice 6.b razreda Saru Kelemenić i Emu Jertec za predstavljanje proizvoda učeničke zadruge koje su same učenice osmislile uz pomoć mentorice Ines. Učenice su polaznice sekcije Eko grupa i ove su godine prvi put pripremale Eko balzam za usne od kokosa. Sama izrada nije previše zahtjevna, no sve što je za ovakvo natjecanje bilo potrebno pripremiti i te kako jest. Balzam za usne sadrži četiri osnovna sastojka -  prirodni pčelinji vosak s lokalnog OPG-a, kakao maslac, kokosovo ulje i arganovo ulje. Navedeni sastojci hidratiziraju kožu, štite je od UV zraka sunca, regeneriraju oštećenja i čine je elastičnom i mekom. Proizvod je pakiran u dvije vrste ambalaža, posudice od neto 7 ml i stickove od neto 4,5 ml. Svaki je balzam pažljivo osmišljen, propisno deklariran i upakiran.

Za smotru je bilo potrebno dobro uvježbati pripremu proizvoda i znati ga kvalitetno predstaviti što su naše učenice i uspjele.

Na dan smotre Ema i Sara u pratnji mentorice Ines i učiteljice Helene pripremaju štand u dvorani Gospodarske škole u Varaždinu. Smotra se održavala prijepodne, učenice su rad zadruge i proizvode predstavljale pred komisijom. Osim proizvoda s kojim smo se ciljano morali predstaviti, izložili smo još neke naše proizvode – pekmeze, sokove, sapune, ogrlice. Pekmez od kupine i sok od bazge degustirali su brojni posjetitelji, a od svakog su naši proizvodi dobili samo riječi pohvale.

Učenici nižih razreda u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice s. Damjane također su posjetili smotru i našoj školi dali posebnu podršku. Za sve nas je ovo bilo jedno novo, zaista prekrasno iskustvo. Puno smo naučili, znamo na čemu još moramo poraditi i kako biti što bolji. Gledajući štandove i izlaganja ostalih tridesetak osnovnih i srednjih škola s dugogodišnjim iskustvom možemo biti ponosni na rad i učenike naše male i mlade zadruge Eko Serviam.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Ines Sorić

objavio: Slađana Benkus Medved   datum: 13. 5. 2024.

Važne poveznice

Ispis statistike od 25. 9. 2015.