MALE GLAGOLJAŠICE NA 31. SAZIVU MALE GLAGOLJSKE AKADEMIJE U ROČU

Male glagoljašice šestašice, Tea Lambrešćak, Mihaela Marić, Petra Šestak, Victoria Kolar i Mirta Đunđek u pratnji mentorice Andreje Klen-Barlović,  sudjelovale su na Državnoj smotri 31. saziva Male glagoljske akademije u Roču u razdoblju od 1. do 5. srpnja 2024. godine.

Rad je bio  organiziran u šest radionica: literarno-scenskoj, novinarskoj, povijesnoj, keramičkoj, grafičkoj i radionici dizajna. Svaka se radionica na kraju predstavila izložbom i scenskom igrom u kojoj je pokazala istraživački i kreativno-stvaralački proces i način učenja glagoljice i njene uporabe te primjene u svakodnevnici, kao i druženje i zajedništvo u radionicama.

U pet dana istraživanja i stvaranja uključena su bila i predavanja o prvoj hrvatskoj tiskanoj knjizi i tiskarskom stroju, izlet Alejom glagoljaša, natjecanje Glagomatika i večernji programi.

Naše glagoljašice osvojile su sa svojim ekipama 1., 2. i 3. mjesto u natjecanju Glagomatike, a učenica Victoria Kolar 2. nagradu za osmišljeni kraj bajke napisan glagoljicom.

Imali smo čast sudjelovati u radionicama, stručnom vodstvu i predavanjima koje su osmislili profesor Frano Paro, hrvatski akademici Josip Bratulić i  Milan Mihaljević. Sve o Misalu po zakonu rimskoga dvora i Misalu kneza Novaka imali smo priliku saznati od predsjednice Katedre Čakavskog sabora Roč, gospođe Mirjane Pavletić. Natjecanje Glagomatike vodio je njezin idejni začetnik, gospodin Tomislav Beronić.

Našim učenicama i njihovoj mentorici je ovo svakako bilo jedno prekrasno iskustvo gdje su puno naučile i stekle nova prijateljstva. Čestitke i pohvale svima koji su organizirali i sudjelovali u radu ovogodišnje Male glagoljske akademije!

objavio: Tamara Šobak   datum: 8. 7. 2024.

Meteorološka postaja Tužno-OŠ Tužno | Neverin.hr

Meteorološka postaja Črešnjevo-PŠ Črešnjevo | Neverin.hr

« Rujan 2024 »

Priloženi dokumenti:
Infografika.jpg

"Mi možemo"

Priloženi dokumenti:
plakat MM 2021.pdf

Užina za sve V

Užina za sve IV

Užina za sve III

Užina za sve

Microsoft school

Već treću godinu zaredom naša škola ima status Microsoftove škole.

INFORMATIKA 1. razred

Informatika za 1. razred
Video zapisi:
Prijava u Teamse:

Slanje poruka:

- klikni na sliku za pristup materijalima

UPUTE ZA TABLETE

Red Button

Mladi planinari

Varaždinska županija

Informatički časopisi
 • Enter
 • Bug
 • PC CHIP

Ostali časopisi

Ispis statistike od 15. 3. 2020.