Osnovna škola "Vladimir Nazor" Đakovo

STEM projekt

"Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu"

"Hrvatska i Norveška snažnije uz STEM"

"RaSTEMo zajedno za prosperitetnu budućnost"

Smart Light Bulb GIFs - Find & Share on GIPHY

Visit data.eeagrants.org and explore results from the EEA and Norway Grants.

VIRTUALNA KNJIŽNICA
OŠ "VLADIMIR NAZOR"
ĐAKOVO

E-sigurnost

VRIJEME

Ovu školsku godinu namjeravam završiti s:

ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

« Rujan 2024 »

Vijesti iz CARNet-a
Korisno

Spelling Bee 2024. natjecanje u sricanju
Autor: Ivana Hrastović Mandarić, 12. 5. 2024.

Međužupanijsko natjecanje u sricanju na engleskom jeziku Spelling Bee održano je 5. svibnja 2024. u Gradskom vrtu u Osijeku. Ove godine u natjecanju je sudjelovalo 37 škola iz različitih dijelova RH i 167 natjecatelja. Našu školu je predstavljao učenik 4. b raz. Filip Juroš, a mentorica učeniku je prof. I. Hrastović Mandarić. Filip je postigao zapažen rezultat i plasirao se među finaliste ovogodišnjeg natjecanja. Izuzetno smo ponosni na Filipa i želimo mu i dalje puno uspjeha u natjecanjima iz engleskog jezika.

Natjecanje je bilo podijeljeno u tri razine prema starosnim skupinama, a prijaviti su se mogli učenici kojima engleski nije materinji jezik, te koji nisu pohađali školu na engleskom govornom području. Svaka škola mogla je prijaviti po dva natjecatelja u kategoriji od 1. do 4. razreda, dva natjecatelja u kategoriji od 5. do 6. razreda i dva natjecatelja u kategoriji od 7. do 8. razreda. Zadatak natjecatelja je da što točnije ponovi glasno zadanu riječ na engleskom jeziku i zatim sriče riječ slovo po slovo na engleskom jeziku. Natjecatelj ne smije ponoviti slovo koje je već sricao i ne smije između slova izreći nikakve druge glasove osim slova engleske abecede.

Osim natjecateljskog dijela programa učenici i mentori imali su priliku i za druženje i razmjenu znanja, a ove godine moto natjecanja je #beekindbeegood.