2012-11-12 23:14:00

EU projekti

 

PROJEKT:

Modernizacija školskog kurikuluma za razvoj praktikuma

za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi

 

PRVI MODUL EDUKACIJE NASTAVNIKA

ORGANIZIRAN U GRUBIŠNOM POLJU

 

 Od 9. do 11. studenoga 2012. godine naša srednja škola bila je domaćin edukacije nastavnika partnerskih škola iz projekta  „Modernizacija školskog kurikuluma za razvoj praktikuma za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi“ ili IPA projekt – „Modernisation of school curriculum and development of pratcicum for education of sustainable agriculture“.

Nositelj projekta je Srednja škola Pitomača, a partneri su Srednja škola Stjepan Ivšić Orahovica, Općina Pitomača, Jan Spyder d.o.o. i naša Srednja Škola Bartola Kašića Grubišno Polje. Voditeljica projekta je Maja Kutija a koordinator Tomislav kakša, dipl.ing. Koordinator za našu škole je ravnatelj Jozo Matošević.

Cilj projekta je poboljšati školski kurikulum i povećati kompetencije strukovnih učitelja i učenika strukovnih škola u polju ekološke poljoprivrede. Svrha samog projekta je i povećanje kompetencije i mogućnosti zapošljavanja učenika kojima su zanimanja poljoprivredni gospodarstvenik i agro - turistički tehničar, na suvremenom tržištu rada, vezanog uz ekološku poljoprivredu. Cilj je i povećati kompetencije profesora uključenih u nastavne programe poljoprivrednik i agro – turistički tehničar u sklopu strukovnih škola u području ekološke poljoprivrede, kroz uređenje inovativnih metoda rada u praktičnoj nastavi.

Seminar se održavao u prostorijama Vatrogasnog doma u Gubišnom Polju, a njemu  su nazočili po pet nastavnika iz partnerskih škola te još pet zainteresiranih proizvođača iz realnog sektora.

Iz naše škole edukaciji su pristupilki nastavnici:

Miroslav Kobra, dipl.ing.

Ružica Bobičić, dipl.ing.

Mato Fric, dipl.ing.

Ivan Novak dipl.ing

Ivan Šoš, KV kuhar . strukovni učitelj praktične nastave kuharstva.

U tri dana edukacije organizirana su predavanja s renomiranim ekspertima pojednih područja po temama i to:

Pojam i značenje ekološkog stočarstva, genotipovi životinja za ekološki proizvod; - doc.dr.sc. Miljenko Konjačić

Ekološko preradarstvo; - prof.dr.sc. Zlatko Janječić

Ekološko pčelarstvo; - prof.dr.sc. Dragan Bubalo

Posjećenost tema u petak i subotu je bila kako je i planirano dok se na nedjeljnu temu odazvao neočikivano velik broj zainteresiranih iz realnog sektora. Osim Grubišnopoljskih pčelara edukaciji su nazočili i pčelari iz Velikog Grđevca, Garešnice i Daruvara, njih dvadesetak.

Koordinator i organizator prvog modula iz ovoga projekta je bio naš ravnatelj Jozo Matošević koji je u svojstvu domaćina pozdravio nazočne i poželio im uspješan rad. Uputio je goste i domaće sudionike edukacije na angažiranost Vatrogasne zajednice za osiguranje prostora i ŠRC Kukavica za brigu o prehrani, prijevozu i osiguranju prenoćišta za goste - polaznike.

Seminar je završen u nedjelju, u popodnevnim satima, a njime je definirana dugoročnu suradnju između učenika i nastavnika strukovnih škola i lokalnih poslodavaca.

Svi polaznici će dobiti propisane potvrde o edukaciji.

Edukacija nastavnika se nastavlja u Srednjoj školi Stjepana Ivšića Orahovica 

i u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca Pitomača.

 

UČENICE: Hana Kanjski i Gabrijela Novak

UREDILA: Natalija Poredski, prof.


Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje