2014-05-30 12:35:18

Održivi razvoj – zeleno je najbolje

 

 

Posljednja se radionica u ovoj školskoj godini zvala Održivi razvoj – zeleno je najbolje. U tu su svrhu učenici drugih i trećih razreda napravili u školskom holu  zeleni otok, te osmislili i izradili spremnike za odlaganje otpada. Cilj je radionice podučiti mlade o važnosti odvajanja i kvalitetnoga zbrinjavanja otpada. U realizaciju projekta uključila se i Strukovna škola Antuna Horvata koja, kao i naša škola, ima status Eko- škole. 

 

PROJEKT «BITI BOLJI – BE BETTER»

Održivi razvoj – zeleno je najbolje

29. svibnja 2014.

Ekonomska škola Braća Radić Đakovo i Gimnazija A. G. Matoša nastavljaju s projektom «Be better - Biti bolji»( BB ) koji je usmjeren na mlade i poduzetništvo, a pokrenuo ga je časopis Poduzetnik čiji je urednik Vladimir Mihajlović. Posljednja se radionica u ovoj školskoj godini zvala Održivi razvoj – zeleno je najbolje. U tu su vrhu učenici drugih i trećih razreda napravili u školskom holu  zeleni otok, te osmislili i izradili spremnike za odlaganje otpada. Cilj je radionice podučiti mlade o važnosti odvajanja i kvalitetnoga zbrinjavanja otpada. U realizaciju projekta uključila se i Strukovna škola Antuna Horvata koja, kao i naša škola, ima status Eko- škole.

 

Ekonomska i Strukovna škola dobile su, 16. svibnja 2014., šestu zelenu zastavu i time stekle tzv. zlatni status među hrvatskim Eko-školama. Status Eko-škole dodjeljuje Međunarodna koordinacija za Eko-škole, a na prijedlog Hrvatskoga povjerenstva Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš, koja djeluje pri nevladinoj Udruzi Lijepa naša u Zagrebu. Upravo današnje završno predavanje Održivi razvoj – zeleno je najbolje opravdava naš zlatni status među hrvatskim Eko-školama, jer će nas upoznati s aspektima održivoga razvoja i društveno odgovornoga poslovanja i ponašanja.

 

Predavanje je održao Dinko Hrehorović, dipl.ing građevinarstva i tehnički direktor Komunalnog poduzeća Univerzal d.o.o. Đakovo. U svom je izlaganju upoznao učenike sa izmjenama Zakona o održivom gospodarenju otpadom, važnosti odvajanja korisnoga otpada na kućnom pragu, reciklažnim dvorištima, o uređenju odlagališta otpada, saniranju divljih odlagališta te ostalim aktivnostima u cilju što kvalitetnijega informiranja javnosti i podizanja svijesti o očuvanju okoliša.

 

Cjelokupni projekt organizirale su profesorice Spomenka Crnoja, Anamarija Gajger i Marija Milanović iz Ekonomske škole, profesor Zvonimir Bušić iz Gimnazije te profesorice Henrieta Matković i Maja Breulj iz Strukovne škole.

                                                                                               Marija Milanović, prof. mentorica

 


Srednja strukovna škola braće Radića Đakovo