preskoči na sadržaj

Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 3. 10. 2016.

Ukupno: 237758
Virtualna šetnja školom

Klikom na sliku možete virtualno prošetati našom školom i putem interaktivnih točki upoznati zanimanja koja obrazujemo.... 

Srednja škola Ivana Trnskoga nalazi se u Hrvatskoj Kostajnici u ulici Hrvatskih branitelja br. 14., neposredno uz Osnovnu školu Davorina Trstenjaka, te sa sportskom dvoranom čini jedan arhitektonski kompleks. Škola se nalazi sjeverno od glavne gradske prometnice u relativno mirnom dijelu grada. Zgrada je okružena zelenim površinama, koje su kultivirane.

Obrazovna područja - programi i trajanje obrazovanja:

trogodišnji program:                                     stolar (klasični model) i

četverogodišnji programi:                            opća gimnazija,

                                                                       ekonomist

                                                                      šumarski tehničar

Dabar natjecanje

 

E - SPOMENICA
Europski tjedan strukovnog obrazovanja

Tražilica
 

Kalendar
« Listopad 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Međunarodni dan tolerancije - 16. 11.
Autor: Branka Ljepoja, 28. 11. 2023.

16. studenoga obilježavamo Međunarodni dan tolerancije - dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas i potiče nas na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u skladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.  


Tolerancija znači poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama.U središtu obilježavanja, u skladu s Deklaracijom, koja definira toleranciju ne samo kao moralnu dužnost, već i pravnu i političku obvezu za pojedinca, društvene skupine i države je jačanje tolerancije kroz međusobno razumijevanje među kulturama, narodima i ljudima. 

Svake dvije godine na Međunarodni dan tolerancije, UNESCO dodjeljuje nagradu   Madanjeet Sinhg za širenje ideja tolerancije i nenasilja.  Nagradu je UNESCO utemeljio 1995. godine u okviru obilježavanja Godine tolerancije Ujedinjenih naroda i 125. godišnjice rođenja Mahatme Gandhija, a dodjeljuje se značajnim znanstvenim, umjetničkim, kulturnim i komunikacijskim projektima čiji je cilj osiguravanje ozračja tolerancije, promicanja različitosti, svjetskoga mira, borbe protiv predrasuda i zaštite temeljnih sloboda ljudskih prava. 

Obrazovanje mladih od najranije dobi ključno je za razvoj tolerancije, čime se učinkovito može suzbiti pojava nasilja i diskriminacije te doprinijeti uklanjanju strahova od nepoznatog i pomoći mladima u prihvaćanju i uvažavanje različitosti. Iz godine u godinu se organizacijom različitih manifestacijama potiče tolerancija i nenasilje u cijelome svijetu što je posebno važno u današnje vrijeme porasta konflikata koji utječu na temeljna ljudska prava. 

 

 

 

Maria Milković, 4.a 

Novinarska skupina 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju