UČENICI ZDRAVSTVENIH USMJERENJA POSJETILI MEDICINSKI FAKULTET I KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR U OSIJEKU

Učenici usmjerenja za farmaceutske i fizioterapeutske tehničare te medicinske sestre u pratnji svojih razrednika Branimira Petruše, prof., Vladimira Obranovića, dipl.physioth. i Damjana Abou Aldana, mag.phil., mag.med.techn., posjetili su 3.5.2024.  Osijek, točnije Medicinski fakultet i Klinički bolnički centar. Na inicijativu nastavnika anatomije Dragutina Ćalete, dr. med. učenici su posjetili katedru za anatomiju i imali jedinstvenu priliku sudjelovati u vježbama na stvarnim anatomskim modelima i preparatima, kao i na suvremenim digitalnim pomagalima. Vježbe su izvodili demonstratori Medicinskog fakulteta u manjim grupama učenika uz intenzivnu raspravu i pitanja. Učenici fizioterapeutskog smjera su posjetili prosekturu, tj. katedru za patologiju. Nakon vježbi na Medicinskom fakultetu, učenici farmaceutskog usmjerena obišli su bolničku ljekarnu, a za medicinsko usmjerenje bio je organiziran obilazak novog dijela KBC-a Osijek. Sestra Ana Pahanić, mag. med. techn. upoznala ih je kroz kraće predavanje sa poviješću i organizacijom KBC-a te je uslijedio obilazak najnovijeg dijela KBC-a – objedinjenog hitnog prijama i dnevne bolnice sa poliklinikom. Nakon intenzivnog programa na Medicinskom fakultetu i Kliničkom bolničkom centru, uslijedila je šetnja i upoznavanje sa Osijekom.

Damjan Abou Aldan, mag. phil., mag. med. techn., izvrsni savjetnik

Priloženi dokumenti:
IMG_7901.jpg (884.54 KB)
IMG_7905.jpg (972.35 KB)
IMG_7909.jpeg (1.09 MB)
IMG_7916.jpeg (957.79 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 5. 2024.