Obrtničko-industrijska škola Županja

Europski tjedan mentalnog zdravlja
Autor: Katarina Nol, 14. 5. 2024.

Obiteljski centar u Vukovaru organizira obilježavanje Europskog tjedna mentalnog zdravlja koji se ove godine odvija u razdoblju od 13. do 19. svibnja. Za sve zainteresirane pripremili su mnoštvo događanja i edukacija o mentalnom zdravlju i uslugama koje nude.

Detalnije o svemu možete pročitati pod opširnije.

Obiteljski centar, Područna služba Vukovarsko-srijemska u sklopu Plana i programa rada za 2024. godinu organizira obilježavanje Europskog tjedna mentalnog zdravlja koji se ove godine odvija u periodu od 13. do 19. svibnja.

Aktivnosti započinju dana 13. svibnja kada ćemo biti na štandu u centru Vukovaru u vremenu od 11.00 do 13.00 sati. Naša Područna služba upoznat će sve zainteresirane posjetitelje s programom aktivnosti kroz tjedan, s uslugama Obiteljskog centra te će se posjetitelji moći uključiti u kviz o mentalnom zdravlju. Sudionici kviza imat će priliku osvojiti prigodne promotivne nagrade. Važnost mentalnog zdravlja promovirat će se kroz više aktivnosti u navedenom tjednu: stručna predavanja, radionice za djecu te sportske aktivnosti.

Obilježavanje ovog tjedna realizirat će se u suradnji s drugim dionicima naše Županije koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja i koji su omogućili provedbu aktivnosti: Zavod za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije, Društvo psihologa Vukovarsko-srijemske županije, Mirovna grupa mladih Dunav, Sportski objekti Vukovar, Gradska knjižnica Vukovar, Grad Vukovar i Vukovarsko-srijemska županija.

Aktivnosti za obilježavanje Europskog tjedna mentalnog zdravlja nalaze se u Programu koji se nalazi u privitku. Također Vam šaljemo poveznicu na vijest s naše facebook stranice ukoliko želite objaviti na Vašim društvenim mrežama i web stranicihttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02S11MQAmL19DAAvVAdJGhr8poQgdscsWbDXUybW369ncU9TRyVbaAkohREdzyMhB7l&id=100094262977197

Priloženi dokumenti:
EUROPSKI_TJEDAN_MENTALNOG_ZDRAVLJA.pdf (632.53 KB)