Obrtničko-industrijska škola Županja

Istraživanje o utjecaju videoigara na mentalno zdravlje učenika u Obrtničko-industrijskoj školi Županja
Autor: Katarina Nol, 4. 6. 2024.

U ožujku 2024. godine u našoj je školi provedeno istraživanje o utjecaju videoigara na mentalno zdravlje učenika. Glavni je cilj istraživanja bilo utvrditi broj učenika koji igraju videoigre, vlastitu percepciju učenika o štetnosti igranja videoigara na njihovo mentalno zdravlje te što bi mogli raditi umjesto toga. U istraživanju je sudjelovalo 57 učenika, odnosno 13% učenika Obrtničko-industrijske škole Županja. Istraživanje je provela prof. Vedrana Šarec, mag.oec. i univ.spec.oec.