preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Kardinal Alojzije Stepinac" Krašić

Login
Tražilica
Kalendar
« Listopad 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 22. 5. 2014.

Ukupno: 252936
Ovaj mjesec: 931
Danas: 19
Obavijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PROJEKT „KNJIGA POD BOR“
Autor: Marija Povrženić, 13. 11. 2014.

     Zagrebačka županija pokrenula je projekt „Knjiga pod bor“  u koji se uključila i naša škola.

     Projekt se sastoji u prikupljanju rabljenih dječjih knjiga koje će biti poslane u Osnovnu školu „Matija Gubec“ u Tavankutu (Vojvodina) koju većinom pohađaju pripadnici hrvatske nacionalne manjine.

     Stoga vas pozivamo da do 5. prosinca u školsku knjižnicu donesete knjige koje možete donirati u ovoj dobrotvornoj akciji i time uljepšate živote učenika kojima knjige nedostaju. Mi ćemo knjige proslijediti organizatorima projekta koji će ih poslati u Osnovnu školu „Matija Gubec“ u Tavankutu.






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Kulturna i javna djelatnost

Slika slike/Vijesti/2021//Godina-citanja-vodoravno-rgb (002).jpg

Zašto nam je čitanje važno?

Uslijed pandemije i smanjene mogućnosti organizacije i sudjelovanja u kulturnim događanjima, na dosada uobičajene načine, jedna od kulturnih djelatnosti koja bi u ovoj situaciji mogla priskrbiti više pozornosti i vremena jest upravo čitanje. Budući da je čitanje jedan od preduvjeta sudjelovanja u kulturi, ono izravno i neizravno utječe na poboljšanje ukupne kvalitete života pojedinca i društva što nam je u ovim iznimnim okolnostima prijeko potrebno.

Identifikacijski modeli koji se javljaju u književnosti nude mogućnosti za uspješnije razumijevanje međuljudske komunikacije, bolje rješavanje konflikata ili potpunije shvaćanje onoga što nam u životu pomaže ili što nam prijeti. Čitanje povećava emotivnu inteligenciju i toleranciju. Puno je različitih emocionalno-spoznajnih, stručnih i korisnih razloga za poticanje čitanje, ali jednako tako je važno čitanje koje razvija samosvijest, samopouzdanje i vrijednosti koje nisu uvijek mjerljive, vidljive, ali su dugoročno važne za kvalitetu života pojedinca i opće dobro zajednice. Upravo zato je 2021. godina pravi trenutak za proglašavanje Godine čitanja u kojoj će cijela Hrvatska čitati zajedno. 

Jednako kao što čitanje doprinosi razvoju društva, tako i društvo treba omogućiti usvajanje i razvijanje čitateljskih navika i oblikovanje kompetentnih čitatelja.   

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

preskoči na navigaciju