Korisnik:
Lozinka:

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

Bookmark exchange project

Bookmark Exchange Project 2018.

Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) povodom obilježavanja Mjeseca školskih knjižnica (International School Library Month) svake godine organizira međunarodni projekt razmjene straničnika „Bookmark Exchange Project“.  Cilj projekta je razmjena straničnika s dodijeljenom partnerskom školom te upoznavanje različitih kultura, mjesta, ljudi. Ove godine tema projekta bila je Zašto volim svoju školsku knjižnicu? (Why I love my school library?)

Naša škola sudjelovala je u projektu u dvije dobne skupine: do 12 godina i stariji od 12 godina. U prvoj dobnoj skupini u projektu je sudjelovalo 20 učenika 4. razreda. Njihova partnerska škola je škola Agrupamento Escolas Oliveirinha iz Aveira u Portugalu. Na jednom satu istražili smo Portugal u referentnoj zbirci u knjižnici, saznali mnoge zanimljivosti te odgledali video koji su nam partneri poslali o njihovom mjestu. Zatim smo izrađivali straničnike za učenike  partnerske škole, predstavili smo sebe, školu i svoje mjesto. Napisali smo im i kratka pisma.

Straničnici iz Portugala

Naši straničnici za male Portugalce

U drugoj dobnoj skupini sudjelovalo je 55 učenika ( 5., 7. i 8.b. razred te izvannastavna skupina Mali knjižničari). Za partnere smo dobili školu Emmanuel College iz Warnamboola u Australiji. Na satima razrednika smo istraživali Australiju, upoznali se s gradom i partnerskom školom te poslušali osobitosti australskog naglaska.  S učiteljem likovne kulture učenici su izrađivali straničnike s motivima glagoljskih slova, a kod kuće napisali pisma u kojima su se predstavili osobama koje će dobiti njihov straničnik.

Straničnici iz Australije

Naši straničnici za Australce

Osim straničnika i pisama, partnerskim školama poslali smo i turistički promotivni materijal o Hrvatskoj te poveznice na video uratke o Hrvatskoj, Gundincima i našoj školi.

Sudjelovanje u ovom projektu bilo je zabavno. Projekt je omogućio  učenicima doticaj s različitim idejama, iskustvima i stavovima na što obvezuje i UNESCO-ov Manifest za školske knjižnice.

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 22. 1. 2019.

Koliko je sati?

Popis odobrenih udžbenika za razrednu nastavu nalazi se na priloženom dokumentu.

Ispričnica
ISPRICNICA RODITELJA.pdf

Radno vrijeme škole
Odluka o radnom vremenu.pdf

raspored zvonjenja.docx

« Kolovoz 2024 »

Kalendar rada šk. god.

Kurikulum

Godišnji plan i program

Anketa
Kad te u školi ispituju, događa li ti se često da zbog treme ne možeš pokazati sve što znaš?

Uspješno učenje