preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Kalendar
« Prosinac 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Prikazani događaji

Ispis statistike od 6. 12. 2010.

Ukupno: 230112
Ovaj mjesec: 1614
Ovaj tjedan: 223
Danas: 11
Vijesti

OŠ BISAG ZAVRŠILA JE PROVEDBU TROGODIŠNJEG PROJEKTA "NASILJE PREKO INTERNETA - CYBERBULLYNG"


Učenike sedmog razreda u srijedu, 22. ožujka 2017., po treći je put posjetila policijska službenica Tatjana Horvat te održala završno predavanje u sklopu projekta "Nasilje preko interneta – cyberbullying".

Ovi učenici već treću godinu sudjeluju u ovome projektu čiji je cilj podići razinu znanja djece o pravilima ponašanja na društvenim mrežama, osvijestiti ih koje sve opasnosti postoje, naučiti kako ih izbjeći te ukazati na važnost uvažavanja drugih prilikom korištenja interneta i društvenih mreža, informirati roditelje na koje sve načine mogu zaštiti svoju djecu i upozoriti ih na mogućnost ugradnje programa za zaštitu.

Projekt se sastojao od tri komponente. U prvoj su komponenti (tada petaši) anketirani o vremenu provedenom za računalom i načinu korištenja interneta, a u drugoj, kao šestaši, izrađivali plakate na kojima su crtežom poručili kako se treba ponašati na internetu. Cilj je bio osvijestiti druge učenike na postojanje različitih vrsta opasnosti i kako se treba ponašati na društvenim mrežama.

Kroz završno su predavanje ponovili dosad usvojena pravila o ponašanju na internetu i prisjetili se nekih stvarnih događaja vezanih uz nasilje na društvenim mrežama. Uz poučne riječi službenice i prezentaciju jednog učenika Prve gimnazije Varaždin Projekt je uspješno završen. Na samome kraju našoj je školi uručena zahvalnica za sudjelovanje u tom projektu, a učenici su dobili simboličan poklon – kemijsku olovku s porukom „Stop nasilju na internetu“.

Očekujemo da  nakon ovih predavanja i radionica učenici odgovornije i dozirano koriste Internet, da dosadašnje navike počnu mijenjati, da budu svjesni svojih postupaka, a stečeno znanje svakodnevno razmjenjuju što sa svojim vršnjacima, što sa svojim roditeljima. 

 

I na kraju ne zaboravimo…..

SAVJETI KOJE TREBA STALNO PONAVLJATI DJECI

* nikada nikome ne otkriti svoju lozinku (password)
* kreirati postavke u profilu koje štite privatnost
* oprez s objavljivanjem osobnih podataka (broj telefona ili kućna adresa)
* svaku neugodnost ili zlostavljanje od strane nepoznate osobe treba vama prijaviti; ako ne vama onda osobi od dječjeg povjerenja
* svakoga tko šalje neželjene ili neprimjerene poruke ili sadržaje treba blokirati, a sadržaj snimiti i pohraniti na svoj hard disc (tipke Ctrl+V+PrtSc Word dokument Paste, Save as) - eventualni dokaz

 

NAJBOLJE OPCIJE ZA RODITELJE

* dječja soba bez kompjutora
* razvijanje obostranog povjerenja
* znati pravila ponašanja na Internetu
* instaliranje softvera (blokira sve neprimjerene Internetske sadržaje na djetetovom i kućnom računalu)
* ograničite vrijeme rada na računala (vodite računa da provođenje vremena na igricama i društvenim mrežama dulje od 3 sata dnevno, izaziva stvarnu ovisnost i bitno utječe na djetetov psihofizički razvoj) 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Ana Keleminec   datum: 23. 3. 2017.


 



Kutak za učenike

              





preskoči na navigaciju