Osnovna škola Brestje Sesvete

Dani Brestja 2024.

Autor: Administrator , 15. 5. 2024.

Naši učenici otvorili tradicionalnu manifestaciju Brestja

Sada već tradicionalna manifestacija koja okuplja sve brestjanske stanovnike, od vrtićke do umirovljeničke dobi, otvorena je u ponedjeljak 13. svibnja programom koji su pripremili naši učenici sa svojim učiteljicama i učiteljima.

Glazbeno- scenski program izveli su učenici 2. b razreda pod vodstvom učiteljice Majde Bučanac, dok je monolog pripremila Franciska Malečić (5. c) s mentoricom prof. Ankicom Blažinović- Kljajo. Također je otvorena izložba likovnih radova pod mentorstvom učiteljica i učitelja OŠ Brestje: Dubravke Ljubičić, Majde Bučanac, Mirele Blažević, Katarine Hrgović i Davida Kelčeca.

Raspjevani mališani 2. b razreda pjevali su punim glasom i srcem te nas poveli u vožnju svojim plavim tramvajem koji će, nadamo se, jednog dana doći i do Sesveta

Prvi Dani Brestja pokrenuti su, sada već davne 2001. godine, u organizaciji KUD-ova Brestja, župe Dobroga Pastira, Dječjeg vrtića i OŠ Brestje i trajali su u kontinuitetu do 2013. godine. Desetogodišnju stanku prekinulo je prošlogodišnje ponovno okupljanje i brojne aktivnosti koje su stanovnici Brestja jedva dočekali.

Tjedan dana raznovrsnih događanja namijenjenih djeci, mladima, sportašima, braniteljima, folklorašima i glazbenicima, ekolozima, odraslima i još odraslijima pružit će brojne zanimljive sadržaje- tribine o zdravlju, ekološke radionice za djecu, pub kvizove, turnir u beli, sajam OPG-ova, paljenje svijeća i sv. misa za poginule branitelje, glazbeni program KUD-ova i zborova, a nisu zaboravili ni našeg prerano preminulog mještanina Stjepana Čuturu kojemu su od prošle godine posvetili  Memorijalni nogometni turnir.

Dani Brestja započeli su danom posvećenim djeci kojega su tako i nazvali- Dan djece, znajući da bez djece nema ni budućnosti Brestja. Naši učenici priredili su likovnu izložbu te izveli glazbeni, scenski i edukativni program pokazavši svoje umijeće i darovitost koju razvijaju sa svojim učiteljima svakoga dana u školi.

Na početku programa svima nazočnima obratile su se predsjednica 16. gradske četvrti Sesvete Ines Sosa Meštrović te predsjednica Mjesnog odbora Staro Brestje Anđa Čujić. Obje su naglasile koliko je važna uloga djece, njihove potrebe i želje izrečene kroz plakate i likovne radove za koje će se one u okviru mogućnosti nastojati založiti.

Franciska je svojom izvedbom monologa zaslužila veliki pljesak, a bilo je i onih koji su svoje oduševljenje pokazali zagrljajem

Učenice 2. b Tara Lučić i Lea Kuprešak predstavile su svoje naselje Brestje i promet u njemu te sjajno ukazale na sve nedostatke koje bi u budućnosti trebalo u Brestju popraviti kako bi život bio ljepši i sigurniji

Vjerujemo da je ovaj dječji program odličan početak zajedništva i druženja svih Brestjanaca koje će se nastaviti idućih dana na ovogodišnjim Danima Brestja.

Ankica Blažinović- Kljajo, prof., dipl. knjižn.

UDŽBENICI 2024./25.

U školskoj godini 2024./2025. za razrednu nastavu u uporabi će biti udžbenici nakladnika koje su učitelji odabrali za svoje razrede.
Popis udžbenika koji će se koristiti možete pogledati ovdje.

Kurikulum OŠ Brestje

ODMORKO

Radionice

TZK_Info kutak
Adventski kalendar 2023

Zastava škole

Youtube kanal OŠ Brestje

Spomenica OŠ Brestje

e-Dnevnik linkovi

OŠ Brestje u šk. godini 2016./2017. prešla je na E-dnevnik sustav.

KLIK - školski list

šk. god. 2022. / 2023.

šk. god. 2019. / 2020.

šk. god. 2018. / 2019.