Osnovna škola Brestje Sesvete

37. Lovrakovi dani kulture

Autor: Administrator , 29. 5. 2024.

Lovrak nas počastio dvjema nagradama

Ovogodišnji 37. Lovrakovi dani kulture donijeli su nam dvije nagrade - za literarni rad nagrađena je Franciska Malečić, a za novinarski rad Mihaela Pintarić. Nagrade su njima i mentorici, prof. Ankici Blažinović- Kljajo, uručene na svečanosti u Velikom Grđevcu 23. svibnja gdje im se pridružila i ravnateljica OŠ Brestje Zrinka Gredelj Tolić.

Nagrađene učenice Franciska i Mihaela s mentoricom Ankicom Blažinović- Kljajo, ravnateljicom Zrinkom Gredelj Tolić i budućom sudionicom Lovrakovih dana Gabrijelom

Jedan od najznačajnijih hrvatskih dječjih autora Mato Lovrak poznat je djeci širom domovine i nema generacije učenika koji nisu upoznali njegove junake - Peru, Ljubana, Dragu i ostale. Škola u Velikom Grđevcu, koja nosi njegovo ime, u njegovu čast pokrenula je prije 37 godina Dane kulture kako bi okupila djecu i mlade čitave Republike Hrvatske i povezala ih literarnim, novinarskim i likovnim stvaralaštvom.

U društvu velikog književnika čiju 125 obljetnicu rođenja obilježavamo  ove godine

Prije tri godine i mi smo se uključili u taj Natječaj te već treću godinu zaredom osvajamo nagrade.

Boravak u Velikom Grđevcu, druženje i srdačnost domaćina ostaju nezaboravni i iznova nas potiču na sudjelovanje u idućoj manifestaciji. To je potvrdila i Franciska Malečić riječima: „Ovo je bilo jedno jako lijepo iskustvo. Sve je bilo izvrsno, vožnja otvorenim vlakićem do mlina i vlaka koji nas vraćaju u Lovrakove romane Družba Pere Kvržice i Vlak u snijegu, doček njihovih učenika u školi koja nosi piščevo ime, Lovrakova soba u kojoj smo saznali sve o njegovom životu i djelima, dodjela nagrada i izvrstan ručak, sve mi se svidjelo i, naravno, planiram se vratiti."

Ispred Spomen sobe Mate Lovraka u kojoj se nalaze djela, rukopisi, prva izdanja i ostali materijali vezani za njegov rad

Osim Franciske i Mihaele, na ovogodišnjem Natječaju sudjelovali su i učenici 3. a razreda s literarnim radovima, Petra Nikl i Franco Gaši s učiteljicom Marinom Kušt.

Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

UDŽBENICI 2024./25.

U školskoj godini 2024./2025. za razrednu nastavu u uporabi će biti udžbenici nakladnika koje su učitelji odabrali za svoje razrede.
Popis udžbenika koji će se koristiti možete pogledati ovdje.

Kurikulum OŠ Brestje

ODMORKO

Radionice

TZK_Info kutak
Adventski kalendar 2023

Zastava škole

Youtube kanal OŠ Brestje

Spomenica OŠ Brestje

e-Dnevnik linkovi

OŠ Brestje u šk. godini 2016./2017. prešla je na E-dnevnik sustav.

KLIK - školski list

šk. god. 2022. / 2023.

šk. god. 2019. / 2020.

šk. god. 2018. / 2019.