OŠ Brodarica
Raspored prijevoza
Raspored sati - razredna nastava
Raspored sati - predmetna nastava
Raspored održavanja izvannastavnih aktivnosti, dopunske i dodatne nastave
Raspored sati - područne škole
Kriteriji za donošenje ocjene vladanja
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/loMKpZ6ES-Ozwim-SDOzuQ
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/vBV77hBLTbehmrKz8zxrxA
OŠ Brodarica još jednom je sudjelovala u Erasmus + projektu Agencije za mobilnost i programe EU. Ovog puta bili smo domaćini učenicima i kolegama iz Rumunjske u okviru njihovog K1 projekta. Ovaj projekt podrazumijeva realizaciju međunarodne mobilnosti za učitelje i učenike kako bi se osiguralo stručno usavršavanje i razmjena dobrih praksi. Prema Erasmus+ planu, cilj je razvijati digitalne vještine, jezične kompetencije, te se upoznati s različitim načinima zaštite prirodne i kulturne baštine.
Ova mobilnost omogućila je razvoj digitalnih vještina i kulturnu razmjenu za 10 učenika iz rumunjske škole sudjelovanjem u zajedničkim aktivnostima u partnerskoj školi.
Učenici su bili u pratnji troje učitelja.
Aktivnosti su realizirane u razdoblju od 14.11. 2022.do 17.11.2022.
Prvog dana domaćinstva, nakon kratke priredbe dobrodošlice, učenici (gosti i domaćini) su prezentacijama predstavili svoju domovinu i grad kroz geografska, povijesna i kulturna obilježja. U poslijepodnevnim satima zajedno smo obišli i upoznali Šibenik.
Drugi dan boravka bio je rezerviran za obilazak NP Krka, Splita i Trogira, dan je prošao u intezivom druženju s kolegama i učenicima.
Trećeg dana u jutarnjim satima posjetili smo otok Krapanj i upoznali naše prijatelje sa zanimljivostima ovog šibenskog otoka i tradicijom spužvarstva. Ostatak dana učenici i njihovi učitelji pohađali su nastavu i sudjelovali u nastavnom procesu različitih predmeta u našoj školi.
Posljednji dan boravka aktivnosti učenika realizirane su u informatičkoj učionici Centra za nove tehnologije Trokut u Šibeniku gdje su učenici koristeći različite digitalne alate predstavili sve što su u protekla tri dana vidjeli i naučili.
Nakon zanimljivih radionica uputili smo se u posjet šibenskim trrđavama Barone i sv.Ivan. Tvrđava Barone je mjesto na kojem je povijest prepričana tehnologijom proširene stvarnosti, pa su i na ovaj način učenici upoznati s primjenom digitalne tehnologije.
Kao i mnogo puta do sada osvijestili smo važnost i korist sudjelovanja u ovim projektima kako u realizaciji međunarodne suradnje tako i u jačanju suradnje među lokalnim institucijama gradskim i županijskim kojima još jednom zahvaljujemo na otvorenim vratima pri realizaciji ovakvih projekata. Posebno hvala NP Krka, ustanovi Tvrđava kulture, te centru Trokut. Zahvaljujemo se i učenicima i djelatnicima OŠ Brodarica koji su na bilo koji način bili uključeni u projekt, te svojim angažmanom učinili ova četiri dana nezaboravnim našim prijateljima iz Rumunjske.
Uspostavljena suradnja i prijateljstvo, nadamo se, nastavit će se i kroz neke buduće projekte i suradnju.
Koordinatorice projekta u školi
Ana Perak,prof.
Marijana Serajlić, prof.