Osnovna škola Đurmanec

OBAVIJEST - ISPISIVANJE UPISNICA, UPISI U SREDNJU ŠKOLU

Autor: Vlatka Antolić, 6. 7. 2023.

Dragi učenici osmih razreda,

u ponedjeljak (10. srpnja u 12:00 sati) objavit će se konačne ljestvice poretka u sustavu za upise. Dakle, pred vama je samo još jedan posljednji korak do upisa u srednju školu.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišeg prioriteta u kojemu se nalaze u okviru upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Objavom konačnih ljestvica poretka - stupac Najbolji odabir postat će stupac Pravo upisa te će pored onoga programa obrazovanja u kojemu ste ostvarili pravo upisa stajati riječ DA.

UPISNICA

Nakon objave konačnih ljestvica , moći ćete preuzeti upisnicu – obrazac koji svatko od vas mora obavezno dostaviti u srednju školu koju upisuje. Upisnicu možete preuzeti na kartici Moji rezultati. Isprintanu upisnicu treba potpisati učenik i jedan od roditelja (čime potvrđujete upis) te je dostaviti u srednju školu od 10. do 13. srpnja osobno ili potpisanu upisnicu možete samostalno učitati u sustav.

AKO UPISNICU SAMI UČITAVATE U SUSTAV ZA UPISE, EVO POSTUPKA:

• Na kartici „Moji rezultati“ kliknete na ikonu upisnica
  • Nakon što se otvori obrazac upisnice, kliknete na ikonu za ispis i isprintate upisnicu
  • Upisnicu obavezno potpisuju učenik i jedan od roditelja
  • Nakon toga potpisanu upisnicu učitavate u sustav. Najjednostavnije je to učiniti pomoću mobitela – prijavite se u sustav za upise, na kartici Moji rezultati kliknete na „Upisnica“ te zatim na „Učitaj“. Uslikajte kamerom potpisanu upisnicu i kliknite na „Slanje datoteke“.
  • Nakon toga će srednja škola koju upisujete pregledati upisnicu koju ste učitali i, ako je sve u redu, označiti u sustavu da prihvaća dokument, a vi ćete na kartici „Moji rezultati“ vidjeti status poslane upisnice. U trenutku kada status postane „Prihvaćeno“, znači da je upisnica prihvaćena i vi ste upisani u srednju školu.

ZA ONE UČENIKE KOJI ZBOG OPRAVDANIH RAZLOGA NE MOGU SAMI UČITATI UPISNICU U SUSTAV ŠKOLA JE OMOGUĆILA DVA TERMINA ZA UČITAVANJE UPISNICA:

1. PONEDJELJAK 10. SRPNJA  OD 12:00 – 14:00 SATI
  2. UTORAK 11. SRPNJA OD 9:00 – 11:00 SATI

I to je to! Nakon ovog posljednjeg koraka evo vas u srednjoj školi!

I za kraj…

Dragi osmaši,

Svi učitelji vaše osnovne škole od srca

vam žele puno sreće u svemu što vas očekuje.

Hodajte kroz život radosno. Na tom putu ponekad

ćemo se opet sresti, popričati, nasmijati se zajedno i tome se iskreno,

od srca radujemo!

« Rujan 2024 »