Osnovna škola Đurmanec

Obilježavanje Svjetskog dana nepušenja i Međunarodnog dana borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa droga

Autor: Vlatka Antolić, 6. 6. 2024.

12 učenika Osnovne škole Đurmanec sudjelovalo je u srijedu, 05. lipnja 2024., na obilježavanju Svjetskog dana nepušenja i Međunarodnog dana borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama u Pregradi. Učenici su, zajedno s voditeljem autobusom, stigli u Pregradu u 9h.

Nakon uvodnog govora i pozdrava svim nazočnima, učenici i voditelji su formirali kolonu. Uz stručno vođenje članova Planinarskog društva ''Kunagora'' Pregrada, Stanice planinarskih vodiča Zagorje, Hrvatske gorske službe spašavanja i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode KZŽ Zagorje zeleno i pratnju policije, uputili su se putem Lenartovih stuba pa asfaltnom cestom od Lenarta do Planinarskog doma na Kunagori.

Kod planinarskog doma sudionici su imali osigurane vode i sendviče, a bio je osiguran i edukativni sadržaj za učenike: igra orijentacije u prostoru, slaganje/rasklapanje šatora, Hrvatska udruga medicinskih sestara (interaktivno predavanje „Zadržimo zdrave navike i recimo NE pušenju“ za učenike OŠ, primarno 5. i 6. razreda) i Policijska uprava krapinsko-zagorska („pijane naočale“).

Nakon druženja i sudjelovanja u planiranim aktivnostima, učenici su se vratili natrag u Pregradu i autobusom natrag do škole u Đurmancu.

Učenici koji su sudjelovali su: Marija Horvat, Adrijana Guntner, Roberta Vincelj, Adam Klobučar, Slaven Mužar, Luka Turniški, Nikša Leljak, Martin Pavić, Vanessa Pernjek, Leonarda Pavić, Lara Petek i Sara Belošević.

Voditelj – Filip Hanžić

Kako su se proveli, pogledajte na fotografijama: http://os-djurmanec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=508

« Rujan 2024 »

Osnovna škola Đurmanec / Đurmanec bb, HR-49225 Đurmanec / os-djurmanec.skole.hr / ured@os-djurmanec.skole.hr