preskoči na sadržaj

Osnovna škola Dore Pejačević Našice

Login
UPISI U 1. RAZRED

DIGITALNI HERBARIJ

      Digitalni herbarij-

       Priroda se budi

PROJEKTI

     

   ŠKOLSKI JELOVNIK

  

 

   

Priloženi dokumenti:
Kratak opis projekta- za WEB.docx

OTVORENA VRATA

       20. PROSINCA 2023.

VRT BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI

ZIMSKI STEM VRT

eTwinning škola

NAŠA ŠKOLA NOSI IME:

            

MEĐUNARODNI PROGRAM

            

ZAŠTITA U SLUČAJU POTRESA

TU SMO ZA VAS!

 

 

    VIRTUALNA KNJIŽNICAsmiley

     NOVINARSKI KUTAK

KORISNO

           

Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

ŠKOLSKI DOKUMENTI

 

 

 

PRAVILNICI

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Našičke „Dorine“ osnovnoškolke izlažu likovne radove u Muzeju Mimara
Autor: Andrea Dubaić Begić, 2. 5. 2019.

"Tradicija i suvremenost" projekt se provodi petnaestu godinu pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, za sve osnovne škole u Hrvatskoj i dopunske škole izvan zemlje.

Svrha projekta je poticanje i razvijanje dječjeg likovnog stvaralaštva.

Ujedno je i cilj projekta da se mladi upoznaju s vrijednostima narodne, kulturne i prirodne baštine naslijeđa te tako pridonose očuvanju narodne i nacionalne kulture i nacionalnog identiteta.

Tema ovogodišnjeg natječaja i izložbe su nacionalni parkovi i biološka raznolikost Republike Hrvatske.

Likovni radovi učenica OŠ Dore Pejačević iz Našice i ove su godine visoko ocijenjeni i uvršteni kao eksponati na  prestižnoj  izložbi koja će biti otvorena 25. svibnja u zagrebačkome Muzeju Mimara.

Čestitamo na uspjehu učenicama: Petri Kolembus, 4.c, polaznici mlađe likovne skupine učiteljice Marine Mihalj; Klari Rigo, 6.c i Petri Tušek, 8.a polaznicama likovne skupine predmetne nastave pod vodstvom Sanje Portnar.

                                                                                         Marina Mihalj, učiteljica

 


O udruzi

UHULI je organizacija učitelja likovne izobrazbe likovne kulture u osnovnim, srednjim i visokim školama, a djeluje kroz organiziranu mrežu članstva. Svojim se djelovanjem bori za programirano poticanje likovnog odgoja i obrazovanja, estetske osjetljivosti i estetske kritičnosti dječjeg likovnog stvaralaštva u kojem se ističu vrednote slobode, nacionalne ravnopravnosti i očuvanja prirode i čovjekova okoliša. UHULI je članica međunarodne organizacije za odgoj putem umjetnosti, INTERNATIONAL SOCIETY FOR EDUCATION THROUGH ART (InSEA) pa kao takova predstavlja u InSEA-i hrvatsko školstvo u području likovnog obrazovanja.

Aktivnosti:

Od svog osnutka Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe aktivno djeluje u usavršavanju učitelja razredne nastave i učitelja likovne kulture. Kroz razne seminare i aktive pridonosi upoznavanju učitelja razredne i predmetne nastave sa novim programskim sadržajima likovne kulture.

Tijekom 1997.-2015. godine Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe priredila je niz značajnih izložbi dječjeg likovnog stvaralaštva (“Uskrs i dijete”, “Igrajmo se- raščlanimo sliku-izmijenimo sadržaj”, “Tradicija i suvremenost”, “Za svaki zdravi dan”) osnovnih škola u Hrvatskoj i dopunskih škola u inozemstvu. Najbolji likovni radovi izložbe “Tradicija i suvremenost” izloženi su na 31. Svjetskom kongresu Međunarodne organizacije za odgoj putem umjetnosti (InSEA) u New Yorku u kolovozu 2002. godine na međunarodnoj izložbi “Umjetnost nas uči” i objavljeni u posebnoj knjizi i na CD-u koji je InSEA publicirala 2003. godine. Najbolji likovni radovi izložbe “Tradicija i suvremenost – Gradimo čuvajući prirodu i baštinu” bili su izloženi na 32. Svjetskom kongresu InSEA u Osaki, Japan u kolovozu 2008. i 2011. godine na 33. Svjetskom kongresu InSEA u Budimpešti.

 

Programi koje Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe provodi:

  1. Program prevencije neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži Zagreba UHULI već godinama provodi u suradnji s Gradskim uredom za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom za učenike osnovnih škola grada Zagreba.
  2. I Sabor likovnih pedagoga Republike Hrvatske s temom «Sretna se djeca po crtežu poznaju» održan je 19. i 20. svibnja 2005 godine u «Školskoj knjizi» u Zagrebu pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske. Na Saboru je sudjelovalo 129 sudionika (odgajatelja, učitelja razredne i predmetne nastave, pedagoga iz škola i  djelatnika koji rade u ustanovama za rehabilitaciju djece s oštećenjima, art terapeuta i sveučilišnih profesora. iz cijele Hrvatske).
  3. Tradicija i suvremenost projekt se provodi petnaestu godinu pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske,  za sve osnovne škole u Hrvatskoj i dopunske škole izvan zemlje. Svrha projekta je poticanje i razvijanje dječjeg likovnog stvaralaštva. Ujedno je i cilj projekta da se mladi upoznaju s vrijednostima narodne, kulturne i prirodne baštine naslijeđa te tako pridonose očuvanju narodne i nacionalne kulture i nacionalnog identiteta.

Petra Kolembus, 4.c

Martina Tušek, 8.a

Klara Rigo, 6.c

 

Marina Mihalj,učiteljica





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju