preskoči na sadržaj

Osnovna škola Dore Pejačević Našice

Login
UPISI U 1. RAZRED

DIGITALNI HERBARIJ

      Digitalni herbarij-

       Priroda se budi

PROJEKTI

     

   ŠKOLSKI JELOVNIK

  

 

   

Priloženi dokumenti:
Kratak opis projekta- za WEB.docx

OTVORENA VRATA

       20. PROSINCA 2023.

VRT BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI

ZIMSKI STEM VRT

eTwinning škola

NAŠA ŠKOLA NOSI IME:

            

MEĐUNARODNI PROGRAM

            

ZAŠTITA U SLUČAJU POTRESA

TU SMO ZA VAS!

 

 

    VIRTUALNA KNJIŽNICAsmiley

     NOVINARSKI KUTAK

KORISNO

           

Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

ŠKOLSKI DOKUMENTI

 

 

 

PRAVILNICI

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
eTwinning projekt Cultural Exchange
Autor: Andrea Dubaić Begić, 22. 1. 2021.

Učenici 6.d razreda tijekom školske godine 2020./2021. sudjeluju u eTwinning projektu pod nazivom Cultural Exchange.

Razvijanje svijesti o kulturi i sudjelovanje u aktivnostima koje tu svijest razvijaju predstavlja temelj za stvaranje jakog identiteta. Rado predstavljamo svoju zemlju i svojom kreativnošću prenosimo poruku drugim zemljama o sebi, tradiciji i običajima te kulturnom naslijeđu.

U projektu sudjeluju učenici i učitelji iz Italije, Turske, Rumunjske i Hrvatske. Voditeljice projekta u našoj školi su učiteljica engleskog jezika, Katarina Graovac i učiteljica glazbene kulture, Mirjana Šutalo Vulić.

Zadane teme koje obrađujemo se izmjenjuju mjesečno, a do sada smo predstavili sebe, svoj grad, svoju školu te božićne i novogodišnje običaje. Učiteljica glazbene kulture je uvježbala s cijelim razredom pjesmu Narodi nam se te smo na taj način prikazali i glazbeni izričaj u Hrvatskoj u božićno vrijeme.

Učenici Sara Wolf, Niko Devald i Fran Repinc pripremaju priloge, a osim vještine pisanja i stvaranja priče na zadanu temu na engleskom jeziku, učenici razvijaju i informatičku pismenost koristeći digitalne alate te prilažući radove na eTwinning stranicu. Pripremili smo i digitalnu knjigu s tradicijskim receptima koju će svi sudionici uređivati i prilagati svoje recepte.

U sljedećim mjesecima bavit ćemo se temama iz različitih područja društvenog i kulturnog života. Prikazat ćemo život zimi u našim krajevima. Predstavit ćemo umjetničko djelo našeg slikara. Sastavit ćemo svoju listu vrijednosti - naše su vrijednosti ono što pričamo, osjećamo i kako djelujemo u svakodnevnim situacijama. Na kraju ćemo jednu temu posvetiti proljeću, buđenju nade, nove snage i obnovljene energije.

U ovome vremenu online nastave i ograničenih susreta mogli smo naići na brojne zapreke u radu i suradnji, no suradnja i interakcija nam nije lošija – čak naprotiv! Učiteljica i učenici su umreženi i to nam daje priliku da u svako doba možemo izmijeniti mišljenje, prijedlog, tekst, fotografiju i konačni uradak koji postavljamo na stranicu našeg projekta iz udobnosti svojih domova.

Katarina Graovac, učiteljica engleskog jezika






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju