Osnovna škola Dore Pejačević Našice

« Rujan 2024 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI

PRAVILNICI

„Daj 5 za zeleni i plavi svijet”
Autor: Andrea Dubaić Begić, 18. 3. 2022.

U srijedu 23.ožujka 2022. u našoj školi održava se 18. manifestacija  Škole otvorenih vrata pod nazivom Daj 5 za zeleni i plavi svijet”

Središnja tema je Održivi razvoj, učeničke aktivnosti su usmjerene na razvoj ekološke svijesti i brigu o oklišu, stoga je ova mainifestacijaujednoškolski projektni eko dan i  naš doprinos Gradu u očuvanju okoliša. Budući da OŠ Dore Pejačević Našice od 2008. godine nosi status međunarodne eko-škole te realizira brojne ekološke projekte, za projektni smo dan odabrali 23. ožujka kako bismo obilježili  nama važne datume:

14.3. Dan broja Pi

19.3. Dan očeva,

19.3. Dan lastavica

20.3. Međunarodni dan sreće

21.3. Svjetski dan šuma

21.3. Dan šarenih čarapa, Dan darovitih

22.3. Svjetski dan voda.

Cilj nam je primjenom inovativnih načina učenja i IKT-a u nastavi olakšati pristup nastavnim sadržajima, te motivirati učenike za aktivno učenje i  sudjelovanje u nastavi. Ostvarenjem planiranog cilja, poboljšat ćemo digitalne kompetencije učenika i učitelja, unaprijediti pristup u  učenju i poučavanju, a to znači nastavu usmjeriti na učenika.

U realizaciji Škole otvorenih vrata sudjeluju su svi učenici i učitelji, ali to  nije običan nastavni dan; znanja iz područja održivog razvoja stječu su u edukativnim i kreativnim radionicama kroz praktičan rad, iskustveno učenje, timski rad i suradnju. Zajednički finalni proizvod svih radionica je digitalna Knjiga eko poruka,sa ispisanim eko- porukama iz svake radionice.

Od veljače 2022. učenici i djelatnici OŠ Dore Pejačević Našice uključeni su u UNICEF-ov humanitarno-edukativni program „Škole za Afriku“ kojim prikupljamo sredstva za školovanje djece na Madagaskaru. Cilj ovih radionica je učenje o dječjim pravima, razvijanje tolerancije, društvene i osobne odgovornosti prema ljudima, živim bićima i prirodi. Stoga će dio radionica  na Školi otvorenih vrata biti iz ovog programa.UNICEF je pripremio brojne edukativne materijale za učenike i voditelje programa. Naši učenici i učitelji će također izrađivati edukativne materijale, upoznavati život djece i prirodu Madagaskara  kroz istraživanja, radionice i projekte, prikupljati sredstva i donacijeu želji da zajedno, plemenitim djelima,poboljšamo život djevojčica i dječaka Madagaskara.

Već traju uvodne pripreme u Školu otvorenih vrata i one ostavljaju dojam marljivog i kreativnog rada učitelja, sustavan rad s učenicima i uspješnu suradnja s roditeljima.

Kao što priroda krije bogatstvo raznolikosti, tako je ova Škola otvorenih vrata pokazati bogatstvo raznolikosti učeničkih i učiteljskih postignuća. Očekujemo da će pozitivno iskustvo ovogodišnje Škole otvorenih vrata izazvati promjenu ponašanja i brižniji odnos prema prirodi u svakodnevnom životu naših učenika.

Pozivamo Vas, pratite naše ekološke aktivnosti kroz objave putem web stranice naše škole i lokalnih medija, uključite se, zajedno s našim učenicima,u očuvanje zdravlja, prirode i okoliša.

Ravnateljica: Jasminka Falamić