Međunarodni dan pismenosti
Autor: Luka Haršanji, Sara Mijatović, 8. 9. 2016.

Međunarodni dan pismenosti obilježavamo svake godine 8. rujna. Ta UNESCO-ova inicijativa ističe važnost pismenosti za pojedince, zajednice i društva s nadom da će se jednoga dana riješiti problem nepismenosti u svijetu.

U današnje vrijeme pojam pismenosti nije više vezan samo uz sposobnost čitanja i pisanja već je zašao u sva područja života i označava sposobnost pronalaženja, razumijevanja i korištenja informacija u svrhu boljeg osobnog napredovanja u obrazovanju, zdravlju, radu, kulturnom i društvenom životu.

Korelacijom hrvatskoga jezika i informatike obilježili smo Dan pismenosti u našoj školi. Naša pisma iznenađenja osmislili smo na satu informatike i poslali ih na e-adrese naše knjižničarke Vlatke Štrk i učiteljice Evice Dernej.