Živim život bez nasilja
Autor: Ana Milić, 15. 2. 2022.

Učenici predmetne nastave pozorno su pratili edukativno predavanje policijskog službenika za prevenciju Marka Marića. Predavanje je održano u dvama terminima (8. 2. i 15. 2. 2022.) u našoj školi. Organizator ovog predavanja je Policijska uprava Osječko-baranjska, Odjel za prevenciju.

Policijski službenik Marić svoje je izlaganje započeo značenjem riječi prevencija. Učenici su se uključili u raspravu, te ponudili rješenja u problemskim situacijama; iznijeli su svoje stavove o tjelesnom, verbalnom, socijalnom i psihološkom zlostavljanju.

Gospodin Marić je istaknuo i vrste obiteljskog nasilja, te potrebe da učenici potraže pomoć ili prijave nasilje. Upozorio je da je važno razgovarati s prijateljem, učiteljem, odraslom osobom.

Ponovio je brojeve policije (192), objedinjene hitne službe (112) i podsjetio da policija ima i aplikaciju kojom možemo anonimno prijaviti nasilje u obitelji. „Recite STOP nasilju! I nemoj šutjeti!“ slogani su kojima je završilo predavanje.

Više fotografija pogledajte ovdje!