Inspirativno predavanje o kazalištu slijepih i slabovidnih osoba
Autor: Vlatka Štrk, 17. 3. 2022.

„Daske koje život znače“ poznati je izraz za kazalište. Naš predavač, ravnatelj kazališta Novi Život, glumac i pisac Vojin Perić, još je nadodao „novi“ na život. Za njega je kazalište, uz njegovu obitelj, sve.

Imali smo čast slušati predavanje o kazalištu slijepih i slabovidnih osoba, o životu i ulozi u društvu osoba s invaliditetom, o toleranciji i predrasudama, o poeziji i velikom opusu njihove glumačke družine.

Potakao nas je na razmišljanje, na preispitivanje i zaintrigirao nas za ono što oni rade. Nadamo se da ćemo u (skoroj) budućnosti imati priliku i otići na jednu od njihovih predstava.

Predavanju su prisustvovali učenici osnovnih škola iz Drenja, Levanjske Varoši, Viškovaca i Selaca Đakovačkih. Zahvaljujem svima, našem timu stručnih suradnika i nastavnika koji su osigurali realizaciju ovoga događaja, svim učenicima koji su prisustvovali, a posebice gospodinu Vojinu Periću kojega je bilo užitak slušati. Hvala i kolegici Josipi Bičanić, profesorici Engleskog jezika u Osnovnoj školi Đakovački Selci, koja je inicirala i organizirala cijeli događaj u kojemu smo svi zajedno uživali.

Vlatka Štrk, školska knjižničarka

Fotografija je preuzeta s mrežne stranice novizivot.hr