Kamo nakon osnovne?
Autor: Evica Dernej, 28. 3. 2022.

Učenici osmih razreda pratili su online predavanje na temu "Profesionalna orijentacija".

Predavanje je organizirala Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića iz Levanjske Varoši 22.3.2022.

Ovo je četvrto predavanje koje prate učenici osnovnih škola iz Đakovačkih Selaca, Viškovaca, Levanjske Varoši i Drenja.

Temu je predstavila gospođa Jelena Vajnberger iz Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri iz Osijeka (CISOK). Učenicima je podijela niz korisnih savjeta koji će im pomoći u izboru zanimanja ili olakšati nedoumice oko upisa. Govorila je i o e-Usmjeravanju, mrežnoj stranici HZZ-a.

Iako je ostalo još dovoljno vremena do upisa u srednju školu, učenicima osmih razreda ova tema je bliska. O profesionalnoj orijentaciji govore na satima razrednika i radionicama koje organizira školska psihologinja.

Više fotografija pogledjte ovdje!