Dan planeta Zemlje
Autor: Katarina Šijaković, 22. 4. 2011.

Dan planeta Zemlje, 22. travnja, savjesni stanovnici planeta obilježavaju kao bitku za bolju i sretniju budućnost Zemlje. Poštujući raznolikost, biljne i životinjske vrste, postanimo svjesni da budućim naraštajima u naslijeđe moramo ostaviti najmanje toliko koliko smo mi sami zatekli. Stoga boravimo što više u prirodi i neka nam svijest o vlastitoj privilegiranosti suživota s rajem na Zemlji svakodnevno pričinjava radost. Sretan vam Dan planeta Zemlje!

SAVJETI ZA OČUVANJE PLANETE

Posadite nova drveća, cvijeće i ostale zelene biljke.

Napravite zelenu izložbu u centru mjesta gdje živite. To je posebno zabavno djeci. Koristite reciklirane stvari za izradu umjetničkih ideja za promociju “zelenog” života.

Skupljajte smeće. Okupite obitelj, prijatelje i sve dobrovoljce u grupu i krenite u marathon sakupljanja i uljepšavanja okoliša.

Nosite zelenu i smeđu boju na sebi da biste označili prigodu. Razmišljajte “zeleno”.

Kuhajte samo organsku hranu.

Vozite bicikl ili hodajte pješice umjesto da koristite auto ili drugo motorno vozilo.

Reciklirajte! Napravite si program recikliranja kod kuće.

Zapamtite: Svaki dan bi trebao biti Dan planeta Zemlje!