Obilježili smo Svjetski dan mentalnog zdravlja
Autor: Administrator , 11. 10. 2022.

Svjetski dan mentalnog zdravlja (10. listopada) obilježen je s učenicima 6. a i 7. b razreda. Školska knjižničarka Vlatka Štrk i učitelj informatike Goran Podunavac razgovarali su s učenicima što znači pojam mentalno zdravlje i došli do zaključka da je to ono kako se mi osjećamo iznutra.

Zajedno su istražili što sve može uzrokovati probleme mentalnog zdravlja (vršnjačko zlostavljanje, smrt u obitelji, negativan stil razmišljanja, manjak samopouzdanja, društvena izolacija i usamljenost, iskustvo obilježenosti iz bilo kojeg razlog i sl.).

Učenici su podijeli svoja razmišljanja što njima pomaže u njegovom očuvanju, a zatim su iskazali na koje sve načine drugima u okolini pomažu da se bolje osjećaju i zajedno s njima rastu.

Učenici su otkrili da postoje različiti načini na koje mogu poboljšati mentalno zdravlje, čak i kada se osjećaju dobro, a naročito ako osjećaju povećanu razinu tjeskobe ili su loše raspoloženi. Naglašeno im je kada prepoznaju da predugo doživljavaju neke neugodne emocije i da im to nepovoljno utječe na svakodnevno funkcioniranje, slobodno zatraže pomoć i podršku u školi.

Na nastavi Informatike učenici su dobili zadatak izraditi digitalni poster na kojem su prikazali što vole raditi kako bi nahranili svoje unutarnje zdravlje, tj. što ispunjava njihovu dušu i tijelo. Pod opširnije pogledajte njihove radove.