Kiara Bačarko na 29. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje
Autor: Administrator , 26. 11. 2022.

Naša učenica Kiara Bačarko sudjelovala je na Susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje koji se već 29. godinu zaredom održava u Cerniku. Kiarina pjesma „Jesen” odabrana je među 40 najboljih pjesama i objavljena u Zborniku. Na završnoj priredbi održanoj 25. studenog 2022., nagrađeni učenici krasnoslovili su svoje pjesme.

Osnovna škola „Matija Gubec" iskazala se kao izvrstan domaćin koji cijeni rad i trud, a posebno hrvatsku riječ. Susret je to koji potiče kreativnost i dječje stvaralaštvo, ali i upoznavanje s drugim mladim pjesnicima i stvaranje novih prijateljstava.

Kako bi dodatno obogatili susret, domaćini su nakon završetka službenog dijela priredili bogat društveni program i druženje. Cernik, iako malo mjesto, ima zaista veliku povijesnu baštinu te su ovom prilikom Kiara i mentorica Mihaela Topić obišle Kulmerov dvorac, crkvu sv. Petra kao i Franjevački samostan.

Kako je to izgledalo, možete pogledati u videozapisu na ovoj poveznici. Fotografije sa Susreta pogledajte ovdje.

Bravo za šestašicu Kiaru i njezinu mentoricu Mihaelu!