Na jelovniku školske kuhinje i domaći kruh
Autor: Karla Štigler, 30. 11. 2022.

Zdravije i jeftinije

Učenici i nastavnici naše škole već su dobro upoznati s finim obrocima koje nam pripremaju kuharica Valentina i kuhar Denis.

Odnedavno se na našem jelovniku može pronaći i domaći kruh koji njih dvoje vrijedno peku. Naime, na inicijativu ravnatelja Darka Čote kupljen je aparat za miješenje kruha. Svi smo svjedoci svakodnevnih poskupljenja pa se ova odluka pokazala kao pun pogodak.

"Škola na godišnjoj razini treba izdvojiti oko 22.000,00 kn samo za kruh, a kupnjom mješalice i pripremom u školi, potrošiti će se 3 puta manje — oko 7.000,00 kn", kaže ravnatelj.

U društvu učiteljice Evice Dernej posjetili smo školsku kuhinju kako bismo pratili cijeli proces pripreme kruha. Kuharica Valentina nam je pokazala i objasnila kako sve skupa traje oko dva sata, a kuhar Denis je ispričao da učenici vole kruh i da se svima sviđa.

Dok smo se družili s našim kuharima, miris svježeg pečenog kruha nam je odvlačio pažnju. Čim je ispečen, prvi smo ga degustirali. Možemo samo potvrditi mišljenje ostalih učenika — kruh je odličan!

Fotografije i videozapise možete pogledati na ovoj poveznici.

Karla Štigler, 7. b