Edukativno-pokazna vježba u slučaju požara u školi
Autor: Evica Dernej, 1. 12. 2022.

Vatrogasna sirena iznenadila učenike

Članovi DVD-a Potnjani u holu Osnovne škole Drenje demonstrirali su vježbu evakuacije u slučaju požara. Vježba je održana 1. prosinca 2022., a sudjelovali su svi učenici.

Simulacijom požara i sirenom za uzbunu vatrogasci su iznenadili učenike. Naime, učenici nisu znali za ovu vježbu. Realistične kadrove pogledajte u fotogaleriji!

Škola svake godine provodi vježbe kojima educira učenike i djelatnike o postupanja uslijed elementarne nepogode i požara. Učenicima je ova vježba korisna jer razvija samokontrolu, suradnju i podučava ih kako pomoći sebi i drugima kada je ugrožena sigurnost boravka u školi.

Među vatrogascima bili su i bivši učenici Škole. Oni su nekada išli na izvanškolsku aktivnost — Dobrovoljno vatrogasno društvo, a danas su vještine prezentirali svojim nasljednicima. Naime, veliki broj učenika sudjeluje u aktivnostima ovih društava u cijeloj Općini Drenje.