Učenik Damian Mudrinić nagrađen za svoju pjesmu
Autor: Administrator , 2. 12. 2022.

Učenici PŠ Slatinik Drenjski sudjelovali su, sa svojom učiteljicom Željkom Rossi, na dodjeli nagrada 4. Literarno-likovnog natječaja Velimir Đerek Sokol "Srce za Hrvatsku" u Imotskom 30. studenoga 2022.

Učenik Damian Mudrinić, za svoju pjesmu Moj djed, osvojio je prvo mjesto u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda. Mateo Matanovac pohvaljen je za svoj likovni rad. Njihova mentorica je učiteljica Željka.

Uspjeh su postigli u jakoj konkurenciji. Naime, na ovogodišnji Natječaj pristiglo je 212 literarnih i likovnih radova učenika iz osnovnih škola diljem Lijepe naše. Zakucalo je tako srce domovine od Iloka, Vukovara, Osijeka, Zagreba, Čakovca, Karlovca, Pule, Šibenika, Splita, Omiša, Imotskoga pa sve do juga Hrvatske.

Dodjelu nagrada je pratio bogat kulturni, glazbeno-scenski program "O lijepa, o draga, o slatka slobodo" u izvedbi učenika i učitelja OŠ "Stjepan Radić" Imotski. Glazbom, pokretom i riječju ispričana je naša povijest — od dolaska Hrvata na ove prostore do suvremene hrvatske povijesti i Domovinskoga rata.

Općina Drenje omogućila je učenicima i učiteljici odlazak u Imotski na dodjelu nagrada. Neizmjerno joj hvala na tome! Iako je putovanje trajalo dugo, bilo je zanimljivo, edukativno i, dakako, nezaboravno. Više fotografija možete pogledati na ovoj poveznici!

Čestitamo našim učenicima i učiteljici Željki!