Đakovačko-osječki nadbiskup posjetio našu školu
Autor: Evica Dernej, 7. 2. 2023.

U vama je budućnost

Nadbiskup Đuro Hranić bio je u kanonskoj vizitaciji Župi Drenje 6. veljače. 2023. Tijekom boravka posjetio je i našu školu gdje se susreo s učenicima i djelatnicima.

Nadbiskupa je pozdravila učenica Ena Fehir (6. r.) predstavivši našu školu i aktivnosti kojima se bave učenici.

Uvaženi je gost pozdravio djelatnike, a posebno učenike i njihovu pjesmu. U motivirajućem govoru prisjetio se svoga školovanja, dana kada je odnos učitelja i učenika bio sasvim drugačiji, a temeljio se na strogom odgoju i poštovanju prema učitelju.

Naglasio je da ono što se otad nije promijenilo — znanje. Ono je dragocjeno i zbog stečenog znanja sjećam se svojih učitelja i tih lijepih i teških dana, rekao je Hranić.

Učenicima je poručio da budu aktivni, da poštuju svoje učitelje i njihove napore kako bi stekli znanja za svoja buduća zanimanja. Nadbiskup je istaknuo da naša domovina treba obrazovane ljude te da svima želi da u budućnosti ostanu ovdje. Podsjetio je učenike da iskoriste prilike za dobro i kvalitetno obrazovanje koje im se nude u školi kako bi postali  poljoprivrednici, obrtnici, liječnici. Učenicima je poručio da slušaju i unutarnji glas koji će se nekima tijekom školovanja javiti — glas za Božjim pozivom. Tim je riječima završio kratki i nadahnjujući susret s našom školom.

Fotografije i videozapise pogledajte ovdje.