Nagrade za četvero učenika OŠ Drenje
Autor: Petra Tot, 28. 2. 2023.

U potrazi za sigurnijim internetom

Dan sigurnijeg interneta obilježava svoju dvadesetu godinu postojanja. U Osnovnoj školi Drenje bila je to još jedna prilika da se svi zajedno prisjetimo zašto je važno biti oprezan na internetu.

Učenicima 6. i 7. razreda poseban je izazov bio rješavati escape roomPotraga za sigurnijim internetom 2023.

Nakon što su upisali svoj nadimak i osmislili slogan za Dan sigurnijeg interneta, pokušali su odgovoriti na 20 pitanja.

Četvero naših učenika s maksimalnim brojem bodova došlo je do kraja kviza i dokazalo da znaju pretraživati internet, kritički razmišljati, čitati s razumijevanjem, uočiti bitno, donositi zaključke na temelju informacija i dobro su upoznati s pravilima sigurnog i odgovornog pretraživanja interneta.

U potrazi je sudjelovalo 2208 učenika iz Hrvatske. Među pedesetak najboljih u državi je troje sedmaša i šestašica iz naše škole:

Kiara Bačarko (6.a),

Stjepan Čondor (7.b),

Noa Novak (7.b) i

Karlo Vugrin (7.b).

Njihov uspjeh nije prošao nezapaženo. Osim diploma, ovih dana stižu im i nagrade iznenađenja, a osigurali su ih udruga Suradnici u učenju, CARNET i Nacionalni CERT s partnerima.

Čestitamo učenicima!

Izvor: https://ucitelji.hr/potraga-za-boljim-internetom-2023-za-ucenike/