Učenici u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku
Autor: Dorotea Rip, 6. 3. 2023.

Hoće li sve biti dobro?

Učenici 7. i 8. razreda naše škole posjetili su HNK u Osijeku. Gledali su predstavu "Zmajevi koji ne lete" redatelja Damira Mađarića, a nastalu prema istoimenom romanu Ivane Šojat.

Predstavu su gledali 1. ožujka 2023. uz pratnju svojih učitelja. Nekoliko godina učenici nisu išli u kazalište zbog koronavirusa. Većini je ovo bio prvi odlazak u kazalište.

U predstavi su pratili odnose  u obitelji  tinejdžerice Mateje i njezin bijeg od stvarnosti (bijeg u ovisnost o pušenju osvježivača). Predstava je izazvala duboke osjećaje među učenicima. Naučili da za svaki problem postoji riješenje i da nikad nisu sami. O predstavi će učenici napisati svoje komentare koje uskoro objavljujemo na stranici škole.

Nakon predstave učenici su podsjetili McDonald’s i u večernjim satima došli kući. Više fotografija pogledajte na ovoj poveznici!

Izvor: FOTO: www.hnk-osijek.hr