OŠ Drenje i FERIT zajedno u projektu za jačanje medijske pismenosti
Autor: Administrator , 16. 3. 2023.

Vijeće za elektroničke medije donijelo je Odluku o dodjeli novčanih sredstava po Javnom pozivu za sufinanciranje projekata na temu poticanja medijske pismenosti.

Na listi od 23 najbolje ocijenjena projekta, od ukupno 114 pristiglih projektnih prijedloga, ime je i Osnovne škole Drenje. Naime, riječ je o projektu “Uvjeti korištenja društvenih mreža — znaš li što prihvaćaš?” (“Conditions and Terms - I Accept”) čiji je cilj edukacija učenika u području kritičkog razmišljanja prilikom korištenja društvenih mreža s naglaskom na uvjete korištenja.

Projektni partner tijekom održavanja predavanja i radionica bit će Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek.

Brojni novonastali digitalni materijali bit će objavljeni na mrežnoj stranici škole kako bi svim sudionicima odgojno-obrazovnog procesa mogli pružiti potrebno vodstvo i podršku u korištenju društvenih medija.

Voditelji projekta su učiteljica hrvatskoga jezika Mihaela Topić, knjižničarka Vlatka Štrk, učitelj informatike Goran Podunavac i psihologinja Marija Jurić.

Veselimo se novim izazovima i učenju tijekom provedbe zanimljivih i korisnih projektnih aktivnosti!