Vatrogasna vježba u PŠ Slatinik Drenjski
Autor: Željka Rossi, 28. 3. 2023.

U sklopu projekta "Vatrogasci" kojeg već treću godinu provodi PŠ Slatinik Drenjski održana je vatrogasna vježba koju je održao DVD Drenje s učenicima te škole. Simuliran je požar u školi. Iz dvorišta i s ulične strane vodom su gasili požar na krovu. Drugi tim vatrogasca je istjerao dim iz učionice velikim ventilatorom. Zbog požara u hodniku učenici nisu mogli izaći kroz vrata pa su ih vatrogasci izveli kroz prozor niz ljestve. Povrijeđenog učenika iznijeli su na nosilima. Nakon vježbe pokazali su im opremu vatrogasnog kamiona te objasnili čemu što služi. Svi su vrlo pažljivo slušali. Pogledali su i kabinu kamiona što ih ja jako razveselilo. Postavljali su i pitanja na što su im vatrogasci vrlo rado i stručno odgovorili. Za kraj prikazali su kako radi vodeni top na kamionu. Djecu su vatrogasci počastili keksima i sokom te su se dogovorili da će svi pristupiti malim vatrogascima DVD-a Drenje. Učenici su ovom prilikom nadopunili svoje znanje i dobili veliku motivaciju da i oni jednoga dana postanu vatrogasci koji su nam izuzetno važni.

Fotografije i videozapise pogledajte OVDJE!