Kreativna STEM revolucija u Slavoniji: Održiva zajednica
Autor: Administrator , 28. 3. 2023.

Osnovna škola Drenje sudjeluje u projektu Kreativna STEM revolucija čiji je nositelj Dječji kreativni centar "Dokkica" iz Osijeka.

U sklopu projekta održane su radionice za učenike od 5. do 8. razreda. Radionica je osmišljena s ciljem da učenike na zanimljiv i edukativan način upozna s terminom održivosti, vrstama obnovljivih izvora energija, njihovoj važnosti za svakodnevni život te poduči kako oni kao pojedinci mogu doprinijeti stvaranju održive zajednice.

Studentice Sveučilišta J. J. Strossmayera iz Osijeka vodile su radionicu. Učenici su radom u skupinama upoznali princip rada obnovljivih izvora energije — hidroelektrana, solarnih panela, vjetroelektrana i bioplinskih postrojenja. Krajnji cilj bio je zajednički izraditi maketu održivoga grada. Uspjeh nije izostao!

Na primjeru pokusa vidjeli su malu vjetroelektranu i pogon automobila pomoću sunčeve energije.

Učenici su napravili korak dalje u svom učenju održivosti, u usvajanju odgojno-obrazovnih očekivanja međupredmetne teme Održivi razvoj te se nadamo korak dalje u usvajanju pravih životnih navika.

Više fotografija pogledajte OVDJE!