Danas: 122

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Sudjelovanje na županijskom natjecanju "Sigurno u prometu"
Autor: Administrator , 28. 4. 2023.

Učenici Osnovne škole Drenje sudjelovali su na županijskom natjecanju "Sigurno u prometu" 27. travnja 2022.

Cilj natjecanja je da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, ali i da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom. Sastoji se od dva dijela: teorijskog (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) i praktičnog (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju). Natjecanje učenika u dobi od 10 do 12 godina određeno je Pravilnikom o provedbi natjecanja „Sigurno u prometu“ koji je donio Upravni odbor Hrvatskog autokluba i koji je usklađen s europskim pravilima natjecanja FIA klubova. Teorijski dio natjecanja odrađen je u prostorima HAK-a, a praktični dio u osječkoj dvorani Zrinjevac.

Našu školu predstavljali su učenici 5. razreda: Petra Mudrinić, Lea Mejdanac, Karlo Matanovac i Marko Matanovac. U kategoriji dječaka Karlo i Marko dijele odlično 7. mjesto. U kategoriji djevojčica Petra je osvojila 12., a Lea 14. mjesto. Na natjecanju je sudjelovalo 12 škola iz Osječko-baranjske županije, a OŠ Drenje je osvojila 6. mjesto.

Učenicima je odlično iskustvo natjecanja završilo na najslađi način. Prije povratka kućama osvježili su se sladoledom u McDonaldsu.

Čestitamo našim učenicima na ovom uspjehu! S novim učiteljem Josipom pripreme su započele tek u drugom polugodištu i vjerujemo kako je ovo tek početak uspješne priče. Nastavljamo i dalje pratiti njihov rad. Bravo za sve!