Dani medijske pismenosti: Održana radionica za učenike i učitelje
Autor: Karlo Šimeg, 28. 4. 2023.

Učitelj informatike Goran Podunavac i knjižničarka Vlatka Štrk osmislili su radionicu za Dane medijske pismenosti. Radionica “Tipkovnica trpi sve, ali moje srce ne” je održana 27. travnja 2023. i bila je namijenjena svim zainteresiranim učenicima od 5. do 8. razreda, ali i učiteljima. Svatko je bio dobrodošao!

Aktivnosti o sprječavanju govora mržnje na internetu i utjecaju influencera na mlade bile su dinamične i svatko je dobio priliku slobodno izraziti svoje mišljenje.

Učenici su naučili da influenceri sami po sebi nisu ni dobri ni loši, ali je važno kritički razmišljati o njihovom sadržaju na društvenim mrežama. Također, tanka je granica između slobode govora i govora mržnje na internetu. Svojim promišljenim komentarima svi bismo trebali doprinijeti izgradnji boljeg društva!

Na kraju su se sudionici radionice počastili sokom i grickalicama te prokomentirali kako su im se svidjele aktivnosti i što su naučili.

Karlo Šimeg, 7. a