Upravljanje ljutnjom i negativnim emocijama u školi
Autor: Administrator , 10. 5. 2023.

U sklopu preventivnog programa provodimo projekt “Mreže oko nas” koji je u potpunosti financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Danas nam je u školi gostovala Tea Knežević, psihologinja i psihoterapeutkinja iz Centra Proventus, Zagreb koja je održala edukaciju na temu “Upravljanje ljutnjom i negativnim emocijama u školi”.

Ovo je drugo predavanje u nizu namijenjeno učiteljima, nastavnicima i stručnim surandicima.

Otkrivali smo što sve stoji iza ponašanja koja su nam vidljiva, pokušali smo razumjeti što se događa u tijelu kada nas preplave pojedine emocije te kako na iste komunicirati prema djeci.

Na izvrstan način gošća je na primjerima objasnila kako se regulirati - što možemo činiti kod sebe i učenika s ciljem boljeg odnosa postavljajući granice uvažavajući potrebe djece i nudeći prihvatljive obrasce ponašanja.

Nadamo se da ćemo nova znanja vješto primijeniti u radu.

Marija Jurić, školska psihologinja