Predavanje psihijatrice Dodig za učenike i učitelje
Autor: Vlatka Štrk, 18. 5. 2023.

U okviru preventivnog programa (projekt Mreže oko nas), a uz financijsku potporu MZO-a, u školi je gostovala prof. prim. dr. sc. Katarina Dodig-Ćurković, specijalist psihijatrije Zavoda za dječju i adolescentsku psihijatriju KBC-a Osijek.

Edukacija je održana u četvrtak 18. 5. 2023. Tema edukacije za učitelja bila je "Obitelj kao rizični čimbenik".

Prije edukacije za učitelje psihijatrica je imala radionicu "Koji su današnji izazovi kod mladih?" Radionica za učenike  6., 7. i 8. razreda bila je interaktivna. Učenici su s dr. Dodig raspravljali o svemu što ih zanima: koje su njihove sumnje, kome se trebaju obratiti u nesigurnosti; kako donijeti pravu odluku i reći NE? Dobili su odgovore na mnoga pitanja koja prate njihovo odrastanje.

Edukativno predavanje i radionica pomoći će učiteljima i učenicima u prihvaćanju promjena, koje su stalne, i lakšem donošenju odluka u vremenu u kojem se često zaboravlja na mentalno zdravlje.