Šestaši obojili Proljetnu školu kreativnosti najljepšim bojama
Autor: Administrator , 20. 5. 2023.

Učenici Osnovne škole Drenje u okviru projekta „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ sudjelovali su na Proljetnoj školi kreativnosti u Osijeku 20. svibnja 2023. Riječ je o projektu udruge Klikeraj.

Učenici su odabrali dvije od ponuđenih osam radionica — Bez riječi (dramska radionica), Znakoplov (orijentacijska radionica), Druga strana medalje (STEM radionica), Logo i ja (likovna radionica), Skriveno značenje (psihološka radionica), Modrozubi (filmska radionica), Detektivi (detektivska radionica) i Svjetlosna magija (STEM radionica).

Boje naše škole izvrsno su predstavili učenici šestih razreda: Gabrijela Bušić, Ena Fehir, Kiara Bačarko, Gabrijel Kukučka i Vjeran Tiborc Pikec. Voditelji radionica pohvalili su njihovo aktivno sudjelovanje i uzorno ponašanje tijekom svih aktivnosti.

Drugi dio kampa bio je posvećen prezentaciji dokumentarnih filmova u kojima su učenici iz 13 škola prikazali svoje učenje i istraživanje na temu “Znak”. Naš petominutni videozapis “Boje su u nama” osvojio je nagradu za jedan od tri najbolja uratka. Učenicima je uručena zahvalnica i paket sa slatkišima. Svi se raduju slatkom ponedjeljku u knjižnici kada će zasluženo proslaviti uspješan kraj projekta.

S novim znanjima, iskustvima i prijateljstvima učenici su se sretno vratili u Drenje na ponos svojih mentora - psihologinje Marije Jurić, knjižničarke Vlatke Štrk, pedagoginje Anete Orešković Buljan i učitelja informatike Gorana Podunavca.

Bravo, dragi šestaši! Veselimo se vašim novim uspjesima!

Za više fotografija, kliknite OVDJE!