Programiranje Lego robota
Autor: Administrator , 29. 5. 2023.

Početkom nastavne godine u našoj školi uvedena je nova izvannastavna aktivnost – Robotika.

Skupina zainteresiranih učenika svakog utorka 6. i 7. sat u školskoj knjižnici upoznavala je tijek programiranja, osnovne dijelove robota, vrste senzora, načine očitavanje podataka sa senzora, pokretanje motora - sve što je potrebno da robot izvrši zadane radnje.

Učitelj informatike Marko Berberović učenicima je pripremao zanimljive i izazovne zadatke. Uz pomoć programiranja Lego robota Spike, naši robotičari su razvijali kreativnost i maštu, isprobavali nove ideje i razmišljali na posve drugačiji način.

Važno je napomenuti da se tijekom učenja i zabave kod učenika neprestano razvija i potiče računalno razmišljanje, sposobnost rješavanja problema te vještina programiranja.