Izlet učenika 5. i 6. razreda
Autor: Administrator , 3. 6. 2023.

Posjet Geoparku Papuk

U pratnji svojih razrednika 1. lipnja 2023. učenici petih i šestih razreda posjetili su Voćin i Veliku.

U Voćinu su sa zanimanjem razgledali Geoinfo centar, a ljubazni voditelji vodili su ih kroz priču o nalazištima fosila na Papuku koji omogućavaju upoznavanje života prije stotina milijuna godina. Svaki je detalj pomno osmišljen, a digitalizirani postav omogućio je učenicima da istraže biljni i životinjski svijet Papuka. Papuk je 1999. postao Parkom prirode, a 2007. je postao jedan od dvaju Geoparkova u Hrvatskoj (Papuk i Viški arhipelag).

Nakon Voćina uputili su se u Veliku, gdje su ručali i razgledali Kuću Panonskog mora. Ova je Kuća posebna, a ùčenicima je prezentiran razvoj biljnog i životinjskog svijeta (ukratko i jasno objašneno značenje fosila i paleontologije i geologije). Postav je digitaliziran, kao i u Voćinu, te su učenici bili motivirani za svaku interakciju s predavačicom. I ono što im je bilo posebno jest kratak film (6D) u kojem su, sve što su čuli, mogli vidjeti i osjetiti u moderno opremljenoj kino dvorani.

Cijela priča o Geoparku ostat će zapamćena jer vidljivo je ulaganje u ovaj dio Lijepe Naše (uvelike novcem Europske unije). Ljubazni voditelji osposobljeni su rječnikom bliskim našim učenicima zainteresirati i one najumornije. Svojim su se kućama vratili s mnoštvom fotografija (pogledajte ovdje).

Web novinari